Nawigacja

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, chcesz podzielić się swoimi uwagami na temat jej funkcjonowania, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
 • Wygrana w Konkursie "Powietrze bez śmieci"!

  W bieżącym roku szkolnym uczestniczyliśmy w programie edukacyjnym Fundacji PGNiG "Powietrze bez  śmieci". Uczniowie klasy IIIC i IIIE pod kierunkiem wychowawczyń - pani Małgosi Boguckiej i pani Agnieszki Wodzyńskiej brali udział w zajęciach opartych na materiałach edukacyjnych przygotowanych przez Fundację (wsród nich były też filmy z udziałem ambasadora akcji Radka Brzózki). W trakcie zajęć kręcony był film przez panią Edytę Kurlej i uczniów z Korczak.TV. Został on wysłany do fundacji jako raport z realizowanych działań. Wśród 1000 szkół biorących udział w Programie wybrano 3 laureatów. 25 maja dowiedzieliśmy się, że wśród nich znalazła się nasza szkoła!!! Wygraliśmy wyposażenie nowoczesnej pracowni przyrodniczej o wartości 30tys. zł!

  Z całego serca dziękuję Paniom Małgosi i Agnieszce realizującym projekt, jego Uczestnikom - Dzieciom z klasy IIIC i IIIE, Rodzicom oraz Pani Edycie i Ekipie Korczak.TV za profesjonalne nagranie. TO WSPANIAŁY SUKCES!

  Aldona Cyranowicz

 • Ostatnie Zebranie Rady Rodziców (24.05.18) w roku szkolnym 2017/2018

  ZAPRASZAMY WSZYSTKICH Rodziców zainteresowanych tematami szkoły do udziału w ostatnim w tym roku Zebraniu Rady Rodziców.
   
  Czwartek - 24.05.2018r, godz. 18.00, sala 227 (przy pokoju nauczycielskim).
  Zapraszamy też Pracowników Szkoły jeśli są jakieś tematy, które powinniśmy poruszyć.
  Ostatnie Zebranie Rady Rodziców (24.05.18) w roku szkolnym 2017/2018 - Obrazek 1
 • PATRIOTYCZNY HAPPENING - ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU 6 VI 2018r

  Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu, Stowarzyszenie O UŚMIECH UCZNIA, w porozumieniu z Panem Burmistrzem Zenonem Reszką, zaprasza  do udziału w happeningu, będącym równocześnie próbą pobicia Rekordu Polski w kategorii „Liczba osób śpiewających jednocześnie hymn Polski” (wszystkie 4 zwrotki). Dotychczasowy rekord należy do Pucka, ustanowiony został w 2016r.  i wynosi 2585 osób.

  Cele inicjatywy:

  1. Uczczenie 100-lecia Niepodległości.
  2. Uczczenie 200 rocznicy śmierci generała Jana Henryka Dąbrowskiego.
  3. Edukacja patriotyczna dzieci, młodzieży, dorosłych mieszkańców Błonia. Przypomnienie wszystkich zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” i jego roli w historii Polski.
  4. Integracja dzieci, młodzieży, dorosłych mieszkańców Błonia.

   

  Happening odbędzie się na Rynku 6 czerwca o godzinie 12.00. Zbiórka – od godz. 11.30.

   

  Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do naszej inicjatywy!  Rekord Polski jest w naszym zasięgu! Na miejscu obecny będzie sędzia, który zweryfikuje wynik próby i wręczy oficjalny certyfikat zaświadczający o ustanowieniu Rekordu Polski.

  https://biurorekordow.pl/wp-content/uploads/2018/02/Rekord-Polski-logo.png

   

 • Wyniki Powiatowego Konkursu Matematycznego MAŁY PITAGORAS

  W Powiatowym Konkursie Matematycznym "Mały Pitagoras" nasi uczniowie wywalczyli 11 nagród. Najlepiej zaprezentował się Karol Gruszczyński z klasy IVC, zdobywając I miejsce. II miejsce zdobyli: Bartosz Cegłowski z klasy IVd, Maja Paradowska z kl. VA, Wojciech Oczkoś z klasy VB, Michał Gawart z klasy VC. Wyróżnienia uzyskali: Szymon Siemiak z klasy VC, Dominika Syska i Aleksy Sosnowski z klasy VIA, Daniel Gvozdecki, Bartosz Kruszyński, Michał Kempka z klasy VIID. Szkoda, że aż 6 osób z różnych powodów nie mogło wziąć udziału w konkursie, stracili w ten sposób szansę na sprawdzenie się w rywalizacji z uczniami z innych szkół. Wszystkim naszym reprezentantom, szczególnie laureatom konkursu z całego serca gratulujemy!!!

 • Rozstrzygnięcie Gminnego Świetlicowego Konkursu Plastycznego

  W Gminnym Świetlicowym Konkursie Plastycznym dla klas I-III ,,Wiosna kolorami tęczy malowana”  zwycięzcami zostali:

   

  I miejsce: Franciszek Dąbrowski kl. IIa SP2 w Błoniu

  II miejsce: Bartłomiej Smoliński kl. Ia SP3 w Błoniu

  III miejsce: Borys Gajek kl. IIa SP w Bieniewicach

   

  Wyróżnienia:

  Oliwia Rylska kl. IIIa SP2 w Błoniu

  Zofia Janowska kl. Ib SP2 w Błoniu

  Adam Tupalski kl. IIIg SP2 w Błoniu

                                     Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 • Zmiana organizacji pracy szkoły

  W przyszłym tygodniu czeka nas małe zamieszanie. Uczniowie klas IV-VII w poniedziałek pisać będą sprawdzian z matematyki (klasy IV-V o godz. 8.00, klasy VI-VII o godz. 12.45), a we wtorek sprawdzian z języka polskiego (klasy VI-VII o godz. 8.00, klasy IV-V o godz. 12.45). W poniedziałek klasy IV-V kończą lekcje o 12.30, klasy VI-VII rozpoczynają zajęcia o 9.50. We wtorek - odwrotnie.

  W środę 23.05.2018r. w naszej szkole odbędzie się VII Powiatowy Konkurs Ortograficzny (z udziałem uczniów naszej szkoły). Wszystkie klasy IV-VII kończą zajęcia o godz. 12.30. Klasa IVB, która tego dnia ma zajęcia po południu, będzie miała zmieniony plan.

 • Audycja radiowa z udziałem uczniów klasy VIA

  Na jednej z lekcji języka polskiego w klasie VIA nagrywaliśmy przy wsparciu pana Jacka Wolszczaka audycję radiową. Oto efekty naszej pracy - RADIO FAMA fairPlay_rep.mp3

   

   

 • ZACZYTANI - zbiórka książek dla dzieci ze szpitali

  WŁĄCZ SIĘ! MIEJ WPŁYW!
  Redakcja "Naszych Spraw i Sprawek" razem z Biblioteką Szkolną organizuje wielką zbiórkę książek dla dzieci ze szpitali w ramach akcji "Zaczytani". Do środy 16 maja prosimy o przekazywanie książek w bardzo dobrym stanie do naszej biblioteki. W czwartek 17 maja zawieziemy je razem z listem od naszych uczniów do najbliższego punktu zbiorczego w Warszawie.
   

   

   

 • Udział w Pikniku EKO-BŁONIE

  W sobotę 12 maja czynnie wzięliśmy udział w Wiosennym Pikniku EKO - BŁONIE pod hasłem "Dbaj o powietrze - zmień życie na lepsze", który odbywał się w godzinach 10.00 - 14.00 na Rynku naszego miasta. 
  W programie były m.in. występy artystyczne, warsztaty plastyczne oraz wręczenie nagród w konkursie gminnym i organizowanym przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Błoniu.. Brali w nich licznie udział uczniowie naszej szkoły. 
  Wśród laureatów konkursu wiedzy o wodzie znaleźli się: Laura Zalech z klasy 4c (I miejsce) i Michał Kempka z klasy 7d (II miejsce). Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy!