• Akcja "Żonkile" w 75.rocznicę powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2018r. przypada 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie z koła historycznego razem z opiekunem p. Jakubem Bargłem wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, która symbolizuje pamięć o tych wydarzeniach.

Nasi uczniowie wręczali ulotki oraz żonkile mieszkańcom Błonia. Odwiedziliśmy też kilka miejsc, m.in. Dom Seniora, Muzeum Ziemi Błońskiej oraz Centrum Kultury.

Na okolicznościowej ulotce oprócz najważniejszych wiadomości na temat powstania znalazło się kilka zdań o zasługach patrona naszej szkoły Janusza Korczaka w ratowaniu dzieci mieszkających w warszawskim getcie.

Bardzo dziękujemy uczniom klas 4-6, którzy pod kierunkiem  pani Ewy Bujak wykonali kilkadziesiąt żonkili.