Nawigacja

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, chcesz podzielić się swoimi uwagami na temat jej funkcjonowania, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
 • Wyniki Powiatowych Biegów Przełajowych

  W powiatowych biegach przełajowych w Zielonkach Parceli bardzo dobrze zaprezentowali się nasi reprezentanci. Do kolejnego etapu sportowej rywalizacji zakwalifikowało się pięcioro uczniów: Karolina Szklarska z VIIb (5 miejsce), Zuzanna Dymińska z VIa (8. miejsce), Lena Berlińska z VA (8. miejsce), Kinga Rogoza z VIC (10. miejsce) i Daniel Gwozdecky z VId - 12.miejsce. Życzymy kolejnych sukcesów!

 • KIDSPEAK po raz czwarty - zapowiedź

  Od 2 października w naszej szkole po raz czwarty, w ramach programu KidSpeak, gościć będziemy zagranicznych studentów. Tym razem nasi goście przyjadą do nas aż z Tunezji (20-letnia Eya), Indii (20-letni Tarunpreet) i Indonezji (20-letni Sayyid). Przypominamy, że w  ramach projektu odbywać się będą dla wszystkich klas warsztaty edukacyjne zapoznające uczniów z przyrodą, kulturą, obyczajami krajów, z których pochodzą zagraniczni wolontariusze. Projekt ma też na celu praktyczną naukę języka angielskiego oraz pobudzanie i promowanie postaw tolerancji wobec innych kultur.

 • 21.09.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Międzynarodowy Dzień Kropki.

 • Uwierz w siebie! - Dzień Kropki

  W dniu 15.09.2017r. naszą szkołę opanowały kropki, bowiem przyłączyliśmy się do świętowania nietuzinkowego święta - Międzynarodowego Dnia Kropki. Choć ten dzień jest w Polsce nadal mało znany, to wart jest popularyzacji. Tego dnia wszyscy w szkole ubrali się w kropki i obejrzeli film na podstawie książki "The Dot" ("Kropka") Petera Reynolds'a. Poznaliśmy historię dziewczynki, która dzięki nauczycielce plastyki odkryła radość tworzenia i swój talent, a wszystko rozpoczęło się od niepozornej kropki.  Dzieło to stało się inspiracją i dało początek obchodom święta talentów i kreatywności. Tego dnia na całym świecie nauczyciele i uczniowie podejmują różne działania twórcze, nawiązując tematycznie do tytułowej kropki. W naszej szkole także wiele się działo, zwłaszcza w klasach młodszych. Każdy chętny uczeń miał możliwość zaprezentowania swojego talentu, zaś wszyscy uczniowie klas 1-3 stworzyli wspólne drzewo talentów, przyczepiając do niego swoją "utalentowaną" kropkę. Była kropkowa piosenka, matematyka, powstały piękne i różnorodne dzieła plastyczne z wykorzystaniem kropek, nawiązujące także do prac wybitnych malarzy, np. Kandynskyego. Była także możliwość zrobienia sobie kropkowej, zabawnej fotografii, pobawienia się w programowanie Ozobota, szyfrowania wiadomości za pomocą Alfabetu Braille'a; pojawiły się nawet kropkowe poczęstunki. Dla wszystkich klas 1-3 było także zadanie specjalne z wykorzystaniem telefonu: odnalezienie w szkole i rozszyfrowanie informacji ukrytej w kodach QR. Na koniec każdy otrzymał kropkowy upominek, ufundowany przez Radę Rodziców. To była super kropkowa zabawa i mamy nadzieję, że nasi uczniowie zapamiętają myśl przewodnią tego święta, że trzeba wierzyć w siebie i swój talent oraz że wszystko zaczyna się od małych rzeczy!

 • Międzynarodowy Dzień Kropki w SP2

 • Wycieczka w ramach projektu "Nauka bez Tajemnic"

  20 września odbyła się kolejna wycieczka organizowana w ramach projektu unijnego "Nauka bez Tajemnic". Dzieci z klasy IVC i VIC wybrały się do Centrum Nauki KOPERNIK, gdzie zwiedzały wystawy związane z odkrywaniem tajników nauki i techniki, wykonywały eksperymenty przyrodnicze i przy tym bardzo dobrze się bawiły. Uczniowie udali się też do Planetarium, gdzie oglądali niezwykły seans astronomiczny 3D "Jesteśmy kosmitami". W tym roku szkolnym w ramach projektu unijnego  odbędzie się jeszcze 7 wycieczek do Centrum Nauki (5 do XII), 2 wycieczki do Obserwatorium Astronomicznego w Toruniu (1 już w X) i 2 do Muzeum Etnograficznego/Ziemi.

     

   

 • Spotkanie Rady Rodziców

 • Kibicujemy Legii