Kl. IA - wych. Janina Małyszko / Katarzyna Szypszak Powitanie wiosny 2016 Przygotowania do Świąt Wielkanocnych Tekstowa podstrona Dzień Ukraiński w IIA Dzień Chłopaka Wycieczka do Puszczy Mariańskiej Przygoda z lekturą

Klasa IA

Dzień Ukraiński w IIA

Klasa 2a liczy 17-tu uczniów. Dwoje z nich pochodzi z Ukrainy. Poprosiliśmy naszą koleżankę i kolegę z Ukrainy, aby zapoznali nas ze swoją kulturą i językiem, opowiedzieli coś więcej o swojej ojczyźnie. Specjalnie na tę okazję w dniu 22 września 2016 r. w klasie zorganizowany został Dzień Ukraiński, na którym gośćmi specjalnymi były rodziny naszych przyjaciół, a także Pani Dyrektor. Najpierw wszyscy uczniowie odpowiednio przygotowali się do tej uroczystości: poznali flagę i godło Ukrainy, a także najważniejsze wydarzenia w historii tego państwa. Wykonali i przyodziali własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach ukraińskich. Potem ozdobili kolorowanki z wizerunkiem Kozaka i ukraińskich dziewcząt w strojach ludowych. Następnie obejrzeli przygotowaną prezentację dotyczącą Ukrainy i Lwowa, poznali najcenniejsze zabytki naszych sąsiadów i ważne miejsca związane z Polską. Poznali cyrylicę (alfabet wschodniosłowiański), a także muzykę i taniec ukraiński. Sofija z Bohdanem ubrani w piękne stroje zaśpiewali i zatańczyli tradycyjne piosenki ukraińskie. Były także wspólne tańce i zabawa. Nie zabrakło też tradycyjnych, ukraińskich pierożków i innych smakołyków. Okazałao się, że Polska i Ukraina mają ze sobą wiele wspólnego.

Sobota 20.04.2024