Wychowawca - Małgorzata Kuczyńska Przedstawienie "Świąteczne elfy" Jesteśmy już w II klasie! Szkolny Dzień Zdrowego Śniadania VI Festiwal Teatralno-Muzyczny "Dajemy Nadzieję" Dzień Uśmiechu w IIE Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w IIE Ubieramy choinkę Mikołajkowa wycieczka Warsztaty świecowe Warsztaty bombkowe Świąteczne przedstawienie 21 XII 2015 Bal karnawałowy Wycieczka do Parku Iluzji Dwójkowy Dzień Integracji Jesteśmy w III klasie. Obchodzimy Dzień Chłopaka Wycieczka do Puszczy Kampinoskiej Jeden miesiąc z życia klasy IIIE Wycieczka do Kłodawy i Łęczycy

Klasa IIE

Wycieczka do Kłodawy i Łęczycy

Dnia 7 kwietnia 2017 roku nasza Klasa 3e razem z Klasą 3c wybrała się na wycieczkę. Celem podróży była Kopalnia Soli w Kłodawie i Zamek w Łęczycy. Po założeniu żółtych kasków wsiedliśmy do windy i przeżyliśmy ekscytujący zjazd w czeluście kopalni (600 metrów w dół z prędkością 6 m/s pozostawia człowiekowi niezapomniane wrażenia). Następnie pod opieką Przewodników zwiedzaliśmy podziemne korytarze i wyeksploatowane komory solne, wysłuchaliśmy legendy o św. Kindze - opiekunce górników solnych, poznaliśmy różne zastosowania soli, obejrzeliśmy maszyny używane w podziemnym górnictwie solnym i zobaczyliśmy na żywo pracę górników wydobywających sól. Następnie pojechaliśmy do Łęczycy, gdzie po zjedzeniu pysznego obiadu udaliśmy się na Zamek. Tam zapoznaliśmy się z łęczycką sztuką ludową, dawnym życiem codziennym na wsi łęczyckiej oraz zwyczajami diabła Boruty. Po ciekawym zwiedzaniu Muzeum weszliśmy na wieżę widokową, z której podziwialiśmy panoramę Łęczycy. Już w drodze do Błonia przejeżdżaliśmy przez miejscowość Piątek, gdzie z okien autobusu zobaczyliśmy pomnik symbolizujący geometryczny środek Polski. To była bardzo udana wycieczka, która wszystkim się podobała.

Czwartek 25.04.2024