Wychowawca - Małgorzata Czarnecka-Jaśkiewicz Wycieczka do Teatru Wielkiego i Domu Spotkań z Historią Jesteśmy już w V klasie! Wyprawa naukowa do Świdra Wycieczka na Stadion Narodowy - relacja uczennicy Noc z Harrym Potterem - relacja ucznia Szkolny Dzień Patriotyzmu Andrzejkowa lekcja matematyki - 2016 Klasa VIC - wychowawca Izabela Gurdała Występ w Centrum Kultury Zostań aniołem dla dziecka w szpitalu Wigilia klasowa 2016 Nietypowa lekcja języka polskiego "Romeo i Julia" po angielsku Tekstowa podstrona

Klasa VC

Jesteśmy już w V klasie!

Z życia klasy 5 c

Za nami kolejne miesiące nauki. Jesteśmy już w klasie 5. Liczebność naszej klasy zmieniła się. Obecnie jest nas dwadzieścioro. Temperament oraz chęć do nauki wciąż ta sama, co w klasie 4. W V klasie nauka  w szkole przeplata się dla nas z lekcjami w terenie.

6.10.2015 roku zachwycały nas zajęcia terenowe w dolinie rzeki Świdr. Podobnie, ciekawe zajęcia były prowadzone przez pracowników Obserwatorium Geofizycznego w Świdrze.

13.10.2015 roku – wycieczka do Warszawy – Stadion Narodowy. Tu zajęcia były dwojakiego rodzaju. Na początku wystawa multimedialna „Pompeje. Życie w cieniu wulkanu”. Zupełnie odmienna tematyka były realizowana w kolejnej części wycieczki, kiedy wraz z panią przewodnik poznawaliśmy Stadion Narodowy. Chłopców zachwycały koszulki w szatni piłkarzy (szczególne Roberta Lewandowskiego), dziewczęta raczej interesowały się lożą dziennikarzy oraz lożą prezydencką.

9.10.2015 roku w Błoniu, wraz z innymi klasami 5-6 z terenu naszego miasta i gminy, braliśmy udział w grze terenowej „Kocham Błonie”. Nasza klasa otrzymała wyróżnienie, a nagrodą były bilety do kina oraz talon na pizzę. W kinie byliśmy 21.10.2015 roku na filmie Hotel Transylwania 2, a  pizzę planujemy w grudniu.

27.10.2015 roku – kolejna wycieczka do Warszawy. Tym razem teatr – przedstawienie „Mały Książę”. Zachwyciła nas ta sztuka.

23-24.10.2015 roku – ta noc pozostanie w pamięci jeszcze przez długi czas – to „Magiczna noc z Harrym Potterem”. Gra terenowa ulicami miasta ( w godzinach wieczornych), tematyczne zajęcia na terenie szkoły, projekcja filmu o naszym bohaterze Harrym, a przede wszystkim noc spędzona w szkole, na materacach, w śpiworach – to  zapada w pamięć.

Co nas jeszcze czeka? W planie wizyta w Zamku Królewskim oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Niecierpliwie czekamy również na „zieloną szkołę”. Jednak najważniejsza jest nauka !

Wspomnieniem tych miłych chwil, które już za nami są zdjęcia (zamieszczone poniżej).

Wychowawca

Piątek 29.03.2024