Konkursy szkolne

Konkurs plastyczno-literacki "Zobacz we mnie człowieka" - 2018

KONKURS PLASTYCZNO – LITERACKI
„ZOBACZ WE MNIE CZŁOWIEKA”

Regulamin

Zapraszamy wszystkich uczniów klas I-VII do udziału w konkursie plastyczno – literackim
„Zobacz we mnie człowieka”.

Cele:

• kształtowanie poprzez działalność plastyczną i literacką osobowości dziecka otwartej
    na drugiego człowieka,
  • uwrażliwienie na życie osób niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie,
  • stworzenie uczniom możliwości wyrażenia za pomocą środków plastycznych
    i literackich swoich spostrzeżeń związanych z integracją i akceptacją osób niepełnosprawnych.

Uczniowie klas I-III

• wykonują prace plastyczne na temat: „Co zrobić, aby życie osób niepełnosprawnych było łatwiejsze? Jak możemy okazać im dobro i serce?”

Uczniowie klas IV-VII

• wykonują prace plastyczne na temat: „Zobacz we mnie człowieka”, lub
  • piszą wiersz „Zobacz we mnie człowieka”, lub
  • piszą pracę literacką na jeden z poniższych tematów:
    • „Zobacz we mnie człowieka”, w której przybliżą życie i codzienność osób niepełnosprawnych,
    • „Niemożliwe jest możliwe”, w której ukażą, że osoby niepełnosprawne mogą
      w pełni funkcjonować w społeczeństwie, realizować swoje zainteresowania, pasje, uczyć się i pracować. Udowodnią, że mimo ograniczeń ruchowych, intelektualnych można się cieszyć życiem i z niego korzystać. Praca może być
      na przykładzie sylwetki znanej osoby niepełnosprawnej.

Jury dokona oceny prac w trzech kategoriach:

• prace uczniów z klas I-III
  • prace plastyczne uczniów z klas IV – VII
  • prace literackie uczniów z klas IV – VII.

Praca powinna spełniać następujące kryteria:

• Prace plastyczne: format A3, technika dowolna;
  • Wiersz: minimum 16 wersów, pisany na komputerze;
  • Praca literacka: minimum pół strony A4, pisana na komputerze, czcionka 12.

Prace powinny zawierać następujące informacje: imię, nazwisko, klasa, ewentualnie imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego praca została wykonana.

Termin oddawania prac: 1.03.2018r.

Prace należy przekazać pani Katarzynie Rogowskiej (klasy I-III), pani Izabeli Gurdała (klasy IV-VII).

Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników i ich opiekunów w zakresie niezbędnym do jego realizacji (umieszczenie zdjęć na stronie internetowej szkoły, w gazetce szkolnej).

Z wszelkimi pytaniami proszę zgłaszać się do pani Katarzyny Jóźwiak.

Środa 24.04.2024