Wych. - Monika Tarsała Wycieczka do Puszczy Mariańskiej Mikołajki 2016 Wigilia klasowa 2016

Klasa IB

Wycieczka do Puszczy Mariańskiej

13 pazdziernika 2016r. udaliśmy się na wycieczkę do Puszczy Mariańskiej. Pogoda bardzo mile nas zaskoczyła, było piękne słońce. Na miejscu zostaliśmy przywitani przez Panią Dobrawę, która była naszym przewodnikiem po lesie. Na początek dowiedzieliśmy się, czym zajmują się pracownicy nadleśnictwa. Potem pani Dobrawa zabrała nas na wycieczkę do lasu. Dowiedzieliśmy się jakie warstwy występują w lesie i jakie rosną w nich rośliny. Szukaliśmy tropów leśnych zwierząt i poznawaliśmy czyje one są. Pani Dobrawa nauczyła nas bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie co należy zrobić, jeśli zgubimy się w lesie. Po długiej wędrówce nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Dotarliśmy do miejsca, gdzie paliło się ognisko i mogliśmy nareszcie zjeść pyszne kiełbaski i pianki. Następnie Pani Dobrawa zaprowadziła nas w pewne ciekawe miejsce. Była tam specjalna maszyna losująca pytania dotyczące tematyki leśnej. Na pytania odpowiadaliśmy znakomicie, w nagrodę dostaliśmy pieczątkę "Przyjaciela lasu" i kolorowe zakładki do książki. Podziękowaliśmy naszej Pani przewodnik za wspaniałe zajęcia edukacyjne i zadowoleni ruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły.

Piątek 19.04.2024