Nasza gazetka

NASZE SPRAWY I SPRAWKI

Od 15 lat z małymi przerwami w Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Korczaka w Błoniu wydawana jest szkolna gazetka. Początkowo miała ona charakter okolicznościowy, tematyczny; pojawiała się średnio 4 razy w roku. Jeden z numerów, zatytułowany „Papież nadziei, miłości i pokoju”, wysłany został w X 2003 roku do Watykanu, wszystkie zamieszczone w nim teksty poświęcone były Papieżowi Janowi Pawłowi II.

W roku szkolnym 2007/2008 gazetka wydawana była w ramach projektu „Szkoła Równych Szans”; otrzymała wówczas tytuł „Korczakowcy” i zmieniła swój charakter; stała się miesięcznikiem, w którym drukowane były bieżące informacje oraz wypowiedzi dotyczące życia szkoły.

Od III 2010 roku nasza gazetka ukazuje się raz w miesiącu jako „Nasze sprawy i sprawki”. Z każdym wydaniem jest coraz ciekawsza i bardziej profesjonalna, znaleźć w niej można teksty dotyczące nie tylko tego, co się dzieje w szkole, ale także interesujące materiały na temat Błonia i różnych dziedzin życia.

Na początku maja 2014 roku dotarła do nas wspaniała informacja. Nasza gazetka znalazła się wśród laureatów prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Mediów Szkolnych MAM „Forum Pismaków", największego i najstarszego w Polsce konkursu gazetek i mediów szkolnych. Zdobyliśmy I miejsce!  Gazetki oceniane były przez profesjonalne jury, w którego pracach brali udział znakomici fachowcy w dziedzinie mediów. Konkurencja była bardzo silna, tym bardziej cieszymy się z  sukcesu.

Wszystkich zachęcam do współpracy z naszą gazetą i do jej lektury – kolejne numery dostępne są na stronie internetowej SP2 i gminy Błonie.

Sobota 20.04.2024