Warto przeczytać i posłuchać! DARMOWE PODRĘCZNIKI I ĆWICZENIA - informacja MEN Reforma edukacji w pigułce - co to oznacza dla SP2? Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Kącik rodziców

Warto przeczytać i posłuchać!

APEL TWOJEGO DZIECKA
1. Nie psuj mnie, dając mi wszystko, o co Cię proszę. Niektórymi prośbami jedynie wystawiam Cię na próbę.
2. Nie obawiaj się postępować wobec mnie twardo i zdecydowanie. Daje mi to poczucie bezpieczeństwa.
3. Nie pozwól mi utrwalić złych nawyków. Ufam, że Ty pomożesz mi się z nimi uporać.
4. Nie postępuj tak, abym czuł się mniejszy niż jestem. To sprawia, że postępuję głupio, żeby udowodnić, że jestem duży.
5. Nie karć mnie w obecności innych. Najbardziej mnie przekonujesz, gdy mówisz do mnie spokojnie i                dyskretnie.
6. Nie ochraniaj mnie przed konsekwencjami tego, co zrobiłem. Potrzebne mi są również bolesne doświadczenia.
7. Nie przejmuj się zbytnio, gdy mówię „Ja Cię nienawidzę”.To nie Ciebie nienawidzę, ale ograniczeń, które           stawiasz przede mną.
8. Nie przejmuj się zbytnio moimi małymi dolegliwościami. Pomyśl jednak, czy nie staram się przy ich pomocy przyciągnąć Twojej uwagi.
9. Nie gderaj. Będę się bronił, udając głuchego.
10. Nie dawaj mi pochopnych obietnic, bo czuję się bardzo zawiedziony, gdy ich później nie dotrzymujesz.
11. Nie przeceniaj mnie. To mnie krępuje i niekiedy zmuszony jestem do kłamstwa, aby nie
sprawić Ci zawodu.
12. Nie zmieniaj swoich zasad postępowania w zależności od układów. Czuję się wtedy zagubiony i tracę wiarę w             Ciebie.
13. Nie zbywaj mnie, gdy stawiam Ci pytania. Ja znajdę informację gdzie indziej, ale chciałbym, żebyś Ty                         był moim przewodnikiem po świecie.
14. Nie mów, że mój strach i moje obawy są głupie. Dla mnie są bardzo realne.
15. Nigdy nawet nie sugeruj, że Ty jesteś doskonały i nieomylny. Przeżywam bowiem zbyt wielki wstrząs, gdy          widzę, że nie jesteś taki.
16. Nigdy nie myśl, że usprawiedliwienie się przede mną jest poniżej Twojej godności. Wzbudza ono we mnie        prawdziwą serdeczność.
17. Nie zabraniaj mi eksperymentowania i popełniania błędów. Bez tego nie mogę się rozwijać.
18. Nie zapominaj, że szybko dorastam. Wiem, jak trudno dotrzymać Ci kroku w tym galopie, ale zrób, co             możesz, żeby nam się to udało.
19. Nie bój się miłości. NIGDY!
Proszę Cię – postaraj się.

Film ilustrujący piosenkę "Dziećmi jesteśmy tylko raz" zaśpiewaną przez Łejery.
Piosenkę skomponował i słowa napisał Grzegorz Tomczak.
Film nagrany pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu
.

Wtorek 19.03.2024