Rok szkolny 2021/2022 WARSZTATY DZIENNIKARSKIE Język migowy z treningiem widzenia dla dzieci z klas I

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

2015/16 – współfinansowane ze środków FIO (w ramach projektu „Sposób na Sukces”)

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

DLA REDAKTORÓW GAZETY SZKOLNEJ

„Na tropie przygód”

Warsztaty dziennikarskie odbywają się we wtorki w godz.14.30 – 15.15.  Prowadzi je p. Mariola Siedlecka (opiekun gazety szkolnej).

W programie warsztatów:

- multimedialne zajęcia redakcyjne;

- spotkania z ciekawymi ludźmi;

- piesze i rowerowe wycieczki po najbliższej okolicy;

-  gry miejskie;

- działania wykonywane we współpracy z redakcją gazety „Melchior The Times”, wydawaną przez Zespół Szkół nr 1 im. M. Wańkowicza w Błoniu;

- współpraca z redakcjami wybranych gazet szkolnych z całego kraju;

- współpraca z redakcją błońskiej gazety lokalnej „BIS” i z innymi gazetami z obszaru Mazowsza;

- aktywna współpraca z telewizją szkolną „Korczak TV”;

- wyjazdy na Warsztaty Dziennikarskie poza Błonie;

- udział w konkursach, w tym w Ogólnopolskim Konkursie Mediów Szkolnych MAM „Forum Pismaków”.

Uczniowie uczestniczący w warsztatach:

- rozwijają swoje zainteresowania i zdolności;

- poznają specyfikę pracy redakcji gazety szkolnej oraz zasady etyki dziennikarskiej;

- nabywają umiejętności redagowania różnego rodzaju tekstów dziennikarskich (np. artykuł informacyjny i problemowy, felieton, reportaż, wywiad, recenzja);

- poszerzają swoją wiedzę na temat różnych rodzajów mediów (prasa, radio, telewizja, Internet);

- przeprowadzają wywiady z ciekawymi ludźmi;

- uczą się wykonywania dobrych i ciekawych fotografii;

- tworzą ilustracje prasowe;

- stosują programy komputerowe do tworzenia gazety szkolnej (Word, Publisher), do grafiki prasowej (Paint, Ilustrator) oraz do edycji zdjęć (Gimp, Photoscape, Picasa);

- pracują samodzielnie i współpracują ze sobą w grupie;

- rozwijają umiejętność logicznego, krytycznego myślenia oraz samodzielnego wyciągania wniosków;

- aktywnie uczestniczą w życiu społeczności szkolnej i lokalnej;

- jak również przeżywają niepowtarzalne przygody!

Program warsztatów dziennikarskich dostosowany jest do potrzeb i zainteresowań uczestników oraz potrzeb szkoły. Tworzy go nauczyciel prowadzący zajęcia we współpracy z uczestnikami.

Jesteśmy otwarci na wszelkie dodatkowe propozycje dotyczące tematyki warsztatów. Prosimy nadsyłać je na adres: diamir72@o2.pl lub przekazywać osobiście p. Marioli Siedleckiej. Kontaktować się z opiekunem redakcji również można poprzez serwis społecznościowy: www.facebook.com/sprawyisprawki .

Piątek 19.04.2024