Wychowawca - Agnieszka Wodzyńska Jesteśmy już w IV klasie - wych. Olga Stojanowska Co nowego w klasie VB? Wycieczka do Modlina 21.09.2016 Uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej Uroczystość z okazji 11 listopada 2016 Andrzejki 2016 Klasowa Wigilia 2016 Pierwszy Dzień Wiosny 2017

Klasa IVB

Wycieczka do Modlina 21.09.2016

Razem z klasą 5 c 21 września byliśmy na wycieczce w Modlinie. Punktualnie o dziewiątej wyruszyliśmy sprzed szkoły w kierunku Modlina. Na miejscu spotkaliśmy się z panem Markiem Jakuczkiem, który był tego dnia naszym przewodnikiem i oprowadzał nas do pozostałościach po twierdzy. Podzieliliśmy się na cztery grupy. Każda z grup miała do wykonania 4 zadania. Grupa, która wykonała zadania najszybciej, wygrała pięćdziesiąt tysięcy złotych (moneta z czasów PRL). Mieliśmy do wykonania m. in takie zadania: nadawanie alfabetem Morse’a i odszyfrowanie podanego hasła, znalezieniu Reduty Napoleona oraz odszukanie na cmentarzu nagrobka Reduty Napoleona. W czasie przerw między zadaniami piekliśmy kiełbaski, a także śpiewaliśmy harcerskie i patriotyczne pieśni.

Dzięki wycieczce dowiedzieliśmy się dużo nowych rzeczy oraz pogłębialiśmy swoją wiedzę z historii i przyrody. Wielu z nas nie chciało wracać do Błonia tylko pozostać w miejscu dawnej twierdzy.

Piątek 29.03.2024