Wychowawca - Małgorzata Czarnecka-Jaśkiewicz Wycieczka do Teatru Wielkiego i Domu Spotkań z Historią Jesteśmy już w V klasie! Wyprawa naukowa do Świdra Wycieczka na Stadion Narodowy - relacja uczennicy Noc z Harrym Potterem - relacja ucznia Szkolny Dzień Patriotyzmu Andrzejkowa lekcja matematyki - 2016 Klasa VIC - wychowawca Izabela Gurdała Występ w Centrum Kultury Zostań aniołem dla dziecka w szpitalu Wigilia klasowa 2016 Nietypowa lekcja języka polskiego "Romeo i Julia" po angielsku Tekstowa podstrona

Klasa VC

Wycieczka do Teatru Wielkiego i Domu Spotkań z Historią

W dniu 22.10 nasza klasa 4c razem z klasą 5d  pojechały na wycieczkę do Teatru Wielkiego oraz do Domu Spotkań z Historią.

Teatr znajduje się w bardzo dużym budynku, w którym jest także Opera Narodowa. Przy szatni przywitał nas przewodnik, Pan Grzegorz Onyszko. Na początku  dowiedzieliśmy się że teatr ma 200 lat. Zanim weszliśmy na schody, przewodnik powiedział, że wchodziła po nich Królowa Elżbieta i Jan Paweł II. Potem opowiedział nam wiele ciekawych historii  o teatrze, na przykład: sufit ma kształt półksiężyca i głos rozkłada się na całą salę, więc śpiewacy operowi nie używają mikrofonów. Scena Teatru Wielkiego   jest największa w Europie.  Sufit nad sceną ma ponad 34 metry wysokości i gdyby nie było dekoracji, zmieściłby się tam cały blok mieszkalny. Mieliśmy okazję wjechać windą na górę i poszliśmy na taras, skąd było widać panoramę miasta. Następnie zwiedziliśmy magazyny i pracownię krawiecką, gdzie obejrzeliśmy mnóstwo kostiumów i nawet mogliśmy je przymierzać. Byliśmy też w rekwizytorni, gdzie było dużo ciekawych rekwizytów.

Z teatru przeszliśmy do Domu Spotkań z Historią. Mieliśmy tam okazję zapoznać się z zabawami, w które bawili się nasi pradziadkowie. Chętni mogli zagrać w jedną z gier, takich jak: toczenie fajerki, ciupy, pikuty i gazda. Oglądaliśmy też dawne zabawki, na przykład: ołowiane żołnierzyki, lalki i samochodziki.

Wycieczka bardzo nam się podobała, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Teraz chcielibyśmy bardzo obejrzeć jakieś przedstawienie w Teatrze Wielkim.

Julia Wadecka, Karolina Masłowska 4c

Środa 24.04.2024