Aldona Cyranowicz

DYREKTOR SZKOŁY - mgr Aldona Maria Cyranowicz.

Nauczyciel polonista, pedagog terapeuta, logopeda.
Pełni funkcję dyrektora SP2 od 18 VIII 2010 roku.

Tel. 606451031 E-mail: aldona.cyranowicz@sp2.blonie.pl

"Z SP2 jestem związana od siódmego roku życia, kiedy zaczęłam w niej naukę w klasie pierwszej. Nauczycielką postanowiłam zostać w szkole podstawowej i konsekwentnie dążyłam do realizacji moich marzeń. Uwielbiam uczyć, to nie tylko mój zawód, to życiowa pasja. Zawsze uważałam, że prawdziwą radość daje zrobienie czegoś wartościowego z myślą o drugim człowieku. Dlatego  przez całe życie starałam się robić więcej, niż się ode mnie oczekiwało, poświęcać czas i siły dla realizacji działań służących dobru wspólnemu. Preferuję dialog i kompromis jako metody rozwiązywania konfliktów.

Jako dyrektor uważam, że nowoczesna szkoła powinna być przede wszystkim bezpieczna i przyjazna dzieciom, to one są w niej najważniejsze. Współczesna szkoła musi być też otwarta na potrzeby i specyfikę środowiska lokalnego, wymaga nowoczesnej bazy, na miarę XXI wieku i wysoko wykwalifikowanej, rozumiejącej potrzeby dzieci kadry nauczycielskiej.

Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką i matką 28-letniego Macieja, absolwenta naszej szkoły, magistra inżyniera informatyki. W wolnym czasie (jeśli go mam) czytam książki, słucham muzyki, podróżuję. Relaksuję się, spacerując z psem owczarkiem niemieckim".

Piątek 29.03.2024