Tworzymy  FILM

Picmaker

Narzędzie webowe służące do projektowania miniatur filmów publikowanych w serwisie YouTube. Picmaker umożliwia korzystanie z szablonów i darmowych grafik, dodawanie własnych zdjęć oraz wybór tła. W bardzo prosty sposób można usunąć tło z zaimportowanego zdjęcia, a zachowany element (np. swój portret) można wyróżnić automatycznym konturem, który sprawi, że przygotowany projekt będzie wyglądał bardzo profesjonalnie.

Stop Motion Studio

Aplikacja do nagrywania animacji poklatkowych. Zaletą tego narzędzia jest duża funkcjonalność wersji bezpłatnej. Można tworzyć nieograniczoną liczbę projektów złożonych z nieograniczonej liczby klatek. Do dyspozycji jest wygodny edytor, dzięki któremu można usuwać zbędne zdjęcia, duplikować wybrane kadry, dokonywać działań na wielu zaznaczonych klatkach, przesuwać je względem siebie, odwracać ich kolejność. W bezpłatnej wersji jest też możliwość ustawienia liczby klatek na sekundę, włączenia samowyzwalacza zdjęć, dodania narracji oraz przejścia do manualnego trybu aparatu. Przygotowaną animację można bardzo łatwo przesłać do innej aplikacji lub opublikować np. na YouTube. Wersja Pro aplikacji umożliwia bardzo zaawansowaną edycję animacji oraz dostęp do bogatej biblioteki grafik, efektów i dźwięków.

Piątek 26.04.2024