Gminny Konkurs Filmowy "Zoom natury - spotkanie z przyrodą" (2021/22) Konkurs filmowy "Przyroda okiem kamery 2019/20" Konkurs plastyczny "Łąka, czyli co w trawie piszczy" gminny Konkurs Filmowy 2022/23 - „Mój piękny kraj nad Wisłą” „Patron i historia mojej szkoły” W ŚWIECIE ROŚLIN I ZWIERZĄT - GMINNY KONKURS FILMOWY 2023/2024

Konkursy gminne

Konkurs filmowy "Przyroda okiem kamery 2019/20"

Gminny Konkurs Filmowy "Przyroda okiem kamery 2019/2020"
REGULAMIN GMINNEGO  KONKURSU
1 Postanowienia ogólne
1. Niniejszy regulamin, zwany dalej regulaminem, określa warunki uczestnictwa w konkursie oraz tryb przeprowadzania Konkursu.
2. Organizatorem Konkursu jest Gmina Błonie i Szkoła Podstawowa nr 2 w Błoniu.
3. Cele konkursu :
-Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i wspieranie uzdolnień uczniów.
- Kształtowanie właściwych postaw człowieka wobec przyrody.
- Rozwijanie umiejętności nagrywania i montowania filmów.
4.  Na prace konkursowe czekamy w terminie do 30 marca
2 Przedmiot Konkursu
1. Przedmiotem Konkursu jest przygotowanie przez ucznia biorącego w nim udział:
1) filmu na temat Przyroda okiem kamery
2. Uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej i młodzież szkół średnich we współpracy z nauczycielami lub rodzicami przygotowują pracę w kategorii film.
- dowolną techniką, również z wykorzystaniem np. telefonów komórkowych i tabletów. Czas trwania filmu nie powinien przekroczyć 3 minut.
-konkurs trwa od października 2019 r. do marca 2020 r. Uczestnicy mają możliwość ukazania przyrody w trakcie trwania jednej lub trzech pór roku.
5. Organizator dopuszcza przekroczenie czasu trwania filmu, ale nie więcej niż 30 sekund.
3 Warunki uczestnictwa i przebieg Konkursu
1. Konkurs ma charakter zamknięty. Skierowany jest do uczniów klas starszych szkoły podstawowej i młodzieży ze szkół średnich z terenu gminy Błonie.
2. Udział w Konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.
3. Konkurs składa się z jednego, centralnego etapu.
4. Uczestnicy Konkursu wykonują filmu na temat Przyroda okiem kamery  .
5. Każdy uczeń może zgłosić tylko jedno nagranie filmowe wykonane na potrzeby Konkursu.
6. Zgłoszenie musi zawierać tytuł filmu, płytkę z nagranym filmem, opis imię i nazwisko ucznia, jeżeli w filmie jako ścieżka dźwiękowa zostanie wykorzystany utwór muzyczny  należy podać w opisie nazwę utworu, tytuł piosenki i imię i nazwisko autora.
7. Zgoda na wykorzystanie nagranych filmów przez Szkolną Telewizję Internetową Korczak TV.
8. Przesyłając zgłoszenie uczeń akceptuje regulamin Konkursu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
9. Płytkę z nagranym filmem i zgłoszenie do konkursu  należy zostawić w sekretariacie szkoły.
dopiskiem Konkurs Przyroda okiem kamery .
10. Na zakończenie Konkursu, Komisja Konkursowa, wyłoni spośród wszystkich uczestników laureatów.
10. Przy ocenie filmów Komisja Konkursowa  w składzie:
Pani dyrektor Aldona Cyranowicz
pani Ewa Podyma- nauczyciel przyrody
pani Edyta Kurlej- pedagog terapeuta i opiekun Szkolnej Telewizji Internetowej Korczak TV
weźmie pod uwagę następujące kryteria:
1) stopień zaangażowania w realizację filmu;
2) zgodność z tematyką konkursu;
3) pomysłowość autora/autorów;
4) oryginalność i kreację filmu;
5) ciekawy sposób ujęcia tematu.
14. Termin ogłoszenia wyników konkursu zostanie podany po zapoznaniu się z pracami uczestników.

Wtorek 23.04.2024