Konkursy szkolne

Szkolny Konkurs "Nasze rymowanki w słowach i obrazach"

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w  SZKOLNYM KONKURSIE LOGOPEDYCZNO-PLASTYCZNYM pt.: „Nasze rymowanki w słowach i obrazach”

Celem konkursu jest rozbudzenie plastycznej i językowej twórczości u uczniów, szczególnie tych z trudnościami w mówieniu, prezentacja umiejętności plastycznych dziecka oraz jego pracy nad rozwojem mowy.

Na konkurs należy wykonać dwa zadania:

1. napisać krótką RYMOWANKĘ, czyli prosty wierszyk składający się z 2-8 wersów o dowolnej tematyce oraz
  2. wykonać pracę plastyczną ilustrującą napisany  przez dziecko wierszyk-rymowankę na formacie A4, wykonaną dowolną techniką plastyczną.

Czas trwania konkursu: do ŚRODY - 17.02.2016r.

Na odwrocie pracy powinna być dołączona metryczka zawierająca dane ucznia (imię, nazwisko, klasa) i napisany wierszyk.

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach: 1) – klasy I-III, 2) - klasy IV-VI. Powinny być wykonywane przez uczestników samodzielnie, dzieła niezgodne z regulaminem nie będą podlegały ocenie.

Wykonane obrazki i napisane wiersze należy dostarczyć  do p. Marzeny Żakowskiej (GABINET LOGOPEDYCZNY, Sala nr 9) do środy 17.02.2016 r.

Dla laureatów przewidujemy atrakcyjne nagrody.

PRZYKŁADY RYMOWANEK:

WESOŁE

Proszę Pana, to pomyłka,

Nie zgubiła mi się piłka.

I do tego nie gram  w kinie,

W małym kinie na pianinie.

Jak to dobrze, że za rzeką

Przywieziono dzisiaj mleko.

Bardzo cieszą się pawiany