OTWIERAMY SIĘ NA ŚWIAT 2024 MUZEALNE ODKRYCIA - UCZNIOWSKIE WĘDRÓWKI ŚLADAMI WIELKICH POLAKÓW projekt Fundacji PZU 2023/24 Integrujemy sie, poznajemy, doświadczamy! - program wymiany polsko-niemieckiej 2023 Wokół Powstania Styczniowego - projekt finansowany ze środków MON 2023 E-szkoły w Gminie Błonie POMAGAMY Z UŚMIECHEM! - 2022/23 2014 - "MOJA PRZYSZŁOŚĆ" „NAUKA i ZABAWA - zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem sztuki cyrkowej i hobby horsing” Projekt Fundacji BGK 2023 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2022 Projekt Fundacji PZU - POZNAJEMY, ODCZUWAMY, DZIAŁAMY! - UCZNIOWSKIE SPOTKANIA Z TEATREM I FILMEM Aktywna Tablica Projekt :RAZ, DWA, TRZY - MAZOWSZANAMI JESTEŚMY MY! W świecie dźwieków, obrazów i artystycznych wizji - projekt Fundacji BGK Błońskie Szkoły Kompetencji - projekt unijny 2020-22 "Odkryć, zobaczyć, doświadczyć Niepodległą" - projekt finansowany przez Fundację PZU Nauka bez tajemnic ... projekt unijny w SP2 Matematyczny zawrót głowy w SP2 Korczakowska Akademia Twórczego Rozwoju 2015/16 "EAT RESPONSIBLY" - JEDZMY ODPOWIEDZIALNIE! 2015/16 SPOSÓB NA SUKCES 2015/2016 ZDROWA, BEZPIECZNA i PRZYJAZNA SZKOŁA – 3 x TAK 2014 2013/2015 - SZKOŁA WSPÓŁPRACY 2014 - 3 x TAK dla Edukacji Globalnej 2014 - NAUKA PŁYWANIA W KLASACH III

Korczakowska Akademia Twórczego Rozwoju 2015/16

W roku szkolnym 2015/2016 w SP2 realizowany jest przez Stowarzyszenie O UŚMIECH UCZNIA projekt "Korczakowska Akademia Twórczego Rozwoju". Projekt współfinansowany jest przez Fundację PZU. Celem projektu jest:

1. Rozwój różnych form zajęć pozalekcyjnych, w twórczy sposób angażujących uczniów.

2. Wzbudzenie zainteresowanie naukami ścisłymi poprzez ukazanie zastosowania ich do rozwiązywania problemów życia codziennego.

3. Rozwój  zainteresowań uczniów, stymulowanie zdolności, umiejętności i pasji.

Projekt obejmuje:

I realizację zajęć pozalekcyjnych:

1.W LABIRYNCIE NAUKI:

Organizacja 11 gr. uczniów służących rozwojowi zainteresowań dzieci naukami ścisłymi. Każda ok. 10-os. gr. zrealizuje po 35 godz. zajęć. Będą to:

A. Polubić Królową Nauk - zajęcia w twórczy sposób rozwijające umiejętności matematyczne – 6 gr. po ok. 10 dzieci (uczniowie kl. III-VI),

B. Bliżej gwiazd - zajęcia astronomiczne – 1 gr. 10-15 uczniów.

C. Eksperymentujemy… - 2 gr. (młodsza, starsza po 8-10 uczniów), zajęcia służące rozwojowi zainteresowań dzieci biologią, fizyką, chemią i naukami pokrewnymi.

F. Młodzi informatycy – 2 gr. po 8-10 osób – zajęcia uczące dzieci podstaw programowania i robotyki.

Na wszystkich zajęciach podstawą będzie łączenie nauki z zabawą i działania praktyczne, wykorzystanie takich środków dydaktycznych, jak multimedia, gry dydaktyczne i planszowe (także tworzone przez uczniów), obserwacje mikroskopowe, działania w terenie.

2.HUMANISTYCZNY ZAWRÓT GŁOWY:

Organizacja 9 gr. służących rozwojowi zainteresowań humanistycznych, medialnych i uzdolnień artystycznych. Każda ok. 10-osobowa gr. weźmie udział w 35 godz. zajęć. Będą to:

A. Zajęcia teatralne, w czasie z których tworzone będą warunki do twórczej ekspresji dzieci, z wykorzystaniem, np. ćwiczeń wykorzystujących muzykę, dramowych, gier i zabaw tanecznych. Dzieci poznają różne rodzaje teatru, sprawdzą się w roli aktorów, scenografów, reżyserów. Efektem  będzie przedstawienie zaprezentowane społeczności szkolnej, rodzicom podczas Tygodnia z Kulturą. Zostaną wykonane rekwizyty oraz elementy scenografii. Utworzone zostaną 4 grupy, łącznie co najmniej 50 osób.

B. Warsztaty dziennikarskie służące zainteresowaniu uczniów pracą dziennikarską i reporterską. Tworzona będzie gazeta, wydanych zostanie 10 numerów – 1 grupa x ok. 10 dzieci.

C. Warsztaty plastyczne – 3 gr. po ok. 10 osób. Prowadzący wykorzystywać będą różne metody aktywizujące uczniów, różnorodne techniki (np. decupage, malowanie farbami na szkle, wycinanie, wydzieranie, wyklejanie z wykorzystaniem skrawków tkanin, zasuszonych liści, kwiatów, wykorzystanie w działaniach plastycznych gipsu, malowanie farbami plakatowymi, rysowanie pastelami olejnymi, lepienie z gliny i plasteliny.). Poszerzone zostaną treści, które na lekcjach są tylko sygnalizowane, a które wzbudzają zainteresowanie uczniów. Efekty działań prezentowane będą, np. podczas kiermaszy świątecznych oraz w Mini Galerii.

D. Warsztaty medialne - za pomocą aparatu fotograficznego oraz kamery dzieci  rejestrować będą najważniejsze wydarzenia oraz uroczystości, tworzyć Szkolną Telewizję Internetową. Prezentacja efektów na str. Internetowej – 1 gr. x ok. 10 dzieci.

II organizację imprez masowych:

A. Noc z … (wybranym przez dzieci twórcą). W czasie całonocnej imprezy zorganizowanej w SP2 planowane są gry i zabawy, tańce integracyjne, warsztaty literacko-plastyczne, oglądanie filmu itp. Będzie też rajd z zadaniami poświęconymi twórczości wybranego twórcy (do działań włączeni zostaną rodzice). W imprezie weźmie udział ok. 50 dzieci.

B. Tydzień Nauk Ścisłych – W Tygodniu Nauk Ścisłych odbędą się:  Festiwal Nauki - prezentacja efektów działań naukowych, np. makiety, prezentacje multimedialne, eksperymenty, Matematyczny Turniej Klas z konkursem „Super Matematyk”, Turniej Gier Planszowych, spotkanie z naukowcem.

C. Tydzień z Kulturą – celem imprezy będzie pokazanie efektów działań kół humanistycznych i artystycznych, medialnych (np. przedstawienia) oraz twórcza zabawa służąca poszerzeniu wiedzy uczniów i społeczności lokalnej, np. na temat teatru i filmu. Jednym z punktów będzie konkurs „Mam Talent” oraz spotkanie z artystą, np. aktorem.

Sobota 27.04.2024