Wyprawka szkolna 2016 Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku 2016/17 REKRUTACJA 2017 Procedura bezpiecznego pobytu ucznia w SP2, w tym przebywania na terenie szkoły rodziców/opiekunów dzieci i osób postronnych Dobrowolne ubezpieczenie dzieci 2017/18 Procedura "podręcznikowa"

Wyprawka szkolna 2016

Rządowy program pomocy uczniom w 2016 r. - "Wyprawka szkolna"

Dotyczy wyłącznie dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności z klas VI

Uprzejmie informuję o możliwości otrzymania dofinansowania do zakupu podręczników.

Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników w 2016r. uczeń może otrzymać tylko ze względu

1. orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego:

dla uczniów klas szóstych słabo widzących, niesłyszących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim i w stopniu umiarkowanym, dzieci z niepełnosprawnością ruchową, autyzmem i Zespołem Aspergera oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej

Dofinansowanie zakupu podręczników będzie wynosić:

A. Dla uczniów z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, jeśli nie korzystają z podręczników przeznaczonych do kształcenia specjalnego: do kwoty 225zł.

B. Dla uczniów z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, jeśli korzystają z podręczników przeznaczonych do kształcenia specjalnego: do kwoty 770 zł (mogą to być także materiały edukacyjne).

C. Dla uczniów słabo widzących, niesłyszących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim,  dzieci z niepełnosprawnością ruchową, autyzmem i Zespołem Aspergera oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej niekorzystających z podręczników do kształcenia specjalnego - do kwoty 325 zł.

D. Dla uczniów  niesłyszących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej korzystających z podręczników do kształcenia specjalnego - do kwoty 770 zł

Kolejność postępowania rodziców starających się o dofinansowanie:

1. Rodzice składają wniosek o dofinansowanie wraz z załącznikami do sekretariatu szkoły (Załącznik Nr 1), dostępny także w sekretariacie szkoły.
  1.  Rodzice dokonują zakupu podręczników.
  2.  Rodzice przedstawiają dowód zakupu podręczników (faktura, rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupie podręczników, przy czym w przypadku złożenia oświadczenia o zakupie podręczników należy dołączyć informację o rozliczeniu wydatków tylko w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2016 r. – „Wyprawka szkolna”).
  3.  Dyrektor szkoły po rozpatrzeniu wniosków i otrzymaniu środków na dofinansowanie zakupu podręczników przekazuje kwotę dofinansowania rodzicom.

WNIOSKI DOTYCZĄCE  „WYPRAWKI SZKOLNEJ”
NALEŻY SKŁADAĆ W SEKRETARIACIE SZKOŁY DO DNIA
30 września 2016 r.

ZAŁĄCZNIK NR 1