Nawigacja

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, chcesz podzielić się swoimi uwagami na temat jej funkcjonowania, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
 • Sukcesy sportowe

  Kilka informacji sportowych. 29.04.2022 w Finale Wojewódzkim w indywidualnych biegach przełajowych - Kamion 2022 Lena Twardowska uzyskała ósme miejsce.

  Cieszymy się też z IV miejsca naszej absolwentki. Karolina Szklarska była tuż za podium w kat. szkół średnich w biegu na 1500m.

  11.05.2022 w finale Powiatowym Lekkiej Atletyki. zdobyliśmy sześć medali. Lena Twardowska była druga w biegu na 600 metrów, Tosia Kynczew trzecia w biegu na 100 metrów, Michał Szynal zdobył II miejsce w skoku w dal. Wywalczyliśmy także:

  II m. sztafeta olimpijska dziewcząt,

  III m. rzut kulą chłopców,

  III m. sztafeta chłopców.

  GRATULUJEMY!!!

 • Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR

  Są już wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2022. Uczniowie naszej szkoły zdobyli w nim 8 wyróżnień. Najlepiej zaprezentowała się Marysia Grodzka z VIA, która zdobyła 131,25 punktów (2,5 p. zabrakło do wyniku bardzo dobrego). Pozostałe wyróżnione osoby to: Paulina Zalewska z IIA (71,25p.), Rafał Orzechowski z VIIA (101,25p.), Kasia Grodzka z VIIA (91,25p.), Karol Gruszczyński z VIIIC (117,5p.), Seweryn Piechota z VIIID (113p.), Maja Korbuszewska z VIIIA (111,25p.), Maciej Krzyżak z VIIIA (101,25p.). GRATULUJEMY!!!

 • II etap Konkursu Matematycznego "Mały Pitagoras"

  W sobotę 7 V o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Ożarowie odbędzie się II etap Konkursu Matematycznego "Mały Pitagoras" dla uczniów klas VII-VIII. W następną sobotę do Ożarowa pojadą uczniowie klas IV-VI. Przypominamy, że do II etapu z naszej szkoły zakwalifikowali się: Maja Lewandowska z kl. IV, Katarzyna Grodzka, Rafał Orzechowski i Michał Oczkoś z klas VII, Karol Gruszczyński, Lena Orłowska, Maciej Krzyżak, Krystian Sidor i Seweryn Piechota z klas VIII. 

 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  3 maja 2022, 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak zawsze wzięliśmy udział w gminnych uroczystościach zorganizowanych dla uczczenia tego wydarzenia. Dziękujemy Oli, Marysi, Oliwce, Frankowi i Arturowi oraz pani Marioli za godne reprezentowanie naszej szkolnej społeczności.

   

 • Kulinarna integracja

  29 IV uczniowie klasy VII d i oddziału przygotowawczego VII-VIII przygotowali super ucztę polsko-ukraińską. Było mnóstwo smakołyków, takich jak barszcz ukraiński, pierogi i kotlety schabowe. Nia zabrakło też słodkości i zdrowych owoców.  Przy stole uczniowie uczniowie i nauczyciele rozmawiali o kuchni polskiej i ukraińskiej i dzielili się swoimi kulinarnymi preferencjami. To było bardzo smaczne spotkanie!

 • Międzynarodowy Dzień Tańca

  29 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Tańca - święto wszystkich tancerzy i miłośników tańca. Tego dnia pani Marta Gontarek-Weiss zaprosiła uczniów i anuczycieli do wspólnej tanecznej zabawy. wszyscy bawili się doskonale!

 • Półkolonie 2022 - zapisy

  Od 4 maja rozpoczynamy zapisy na letnie półkolonie. Planujemy organizację 3 tygodniowych turnusów: 27VI-1VII, 4-8VII, 11-15VII. Można zapisać się na jeden tydzień, dwa lub trzy. Zapisy przyjmujemy telefonicznie: 22 7253260. Przy dużym zainteresowaniu o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i limity miejsc.

 • Konkurs plastyczny

  Zachęcamy do udziału w gminnym konkursie plastycznym. Regulamin poniżej.

 • Międzynarodowy Dzień Tańca

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, który obchodzimy 29 kwietnia (piątek) zapraszam wszystkich chętnych uczniów na aktywne spędzenie czasu podczas przerw międzylekcyjnych.Na taneczną zabawę zapraszam na salę gimnastyczną w godzinach :10.35-10.45 klasy I-III11.30-11.40 klasy I-III12.25-12.40 klasy IV-VIII13.25-13.35 klasy IV-VIIIWspólnie wykonamy taneczną rozgrzewkę, nauczymy się podstawowych kroków i stworzymy krótką zumbową choreografie. Serdecznie zapraszam, Marta Gontarek-Weiss

 • Sukces sportowy

  Z radością informujemy, ze troje naszych uczniów - Basia Paczesna z klasy IV, Jan Bogucki w klasy piątej i Lena Twardowska z klasy VIII zakwalifikowali się do Międzypowiatowych Finałów Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Odbędą się one 21 kwietnia 2022r. w Kamionie. Najlepiej zaprezentowała się Lena, zajmując II miejsce. Gratulujemy!

 • Gminny Konkurs Filmowy "Zoom natury - spotkanie z przyrodą"

  12.04.2022 w naszej szkole odbył się szósty finał szkolnego konkursu fotograficzno-filmowego pod  honorowym patronatem Burmistrza Błonia Pana Zenona Reszki. Na konkurs zgłoszono fotografie i filmy  poświęcone przyrodzie – tej bliskiej, po sąsiedzku, jak i tej odległej .Udział w konkursie wzięła młodzież szkolna. Przyznało jedenaście nagród głównych i siedemnaście wyróżnień.

  Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

 • Życzenia świąteczne dla podopiecznych DPS-u w Bramkach

  Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. W okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły na zajęciach terapeutycznych i świetlicowych przygotowują ozdoby świąteczne dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Bramkach. W tym roku podarujemy obraz do którego wykorzystane zostały ozdoby wykonane z długopisu 3D i haftu diamentowego, gustowny stroik oraz zawieszki świąteczne. Życzymy wszystkim zdrowych i pogodnych świąt.

 • Życzenia świateczne

  Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół. Wszystkiego najlepszego!

  Całej Społeczności szkolnej - Uczniom, ich Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły - obecnym i byłym, naszym Absolwentom, wszystkim Przyjaciołom "Dwójki" - życzy Dyrektor Szkoły Aldona Cyranowicz

 • Spotkanie z ludźmi z pasją - Fitopatolog w klasie VIIc

  8 kwietnia 2022 r. klasa VII c miała przyjemność gościć  doktor nauk rolniczych, fitopatologa - Panią Urszulę Piechotę. Uczniowie klasy 7c i wychowawczyni - Marta Marjańska z wielką przyjemnością odkrywali świat nauki. Każdy z siódmoklasistów mógł przez chwilę poczuć się jak biolog czy genetyk, czego dowodem są zdjęcia. To bardzo pasjonujący i ciekawy zawód wymagający ogromnej precyzji i czasu. Dziękujemy Pani Urszuli za wizytę!!!

 • Wielkanocne warsztaty

  5 i 7 kwietnia 2022r. w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty kultywujące wielkanocne tradycje zdobienia jajek. W zajęciach wzięli udział uczniowie polscy i ukraińscy. Dziękujemy Pani Ewie Bujak za organizację warsztatów. Korczak.TV - brawo za błyskawiczną relację!

 • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu InstaLogik

  Z dumą informujemy o wynikach Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "InstaLogik". Marysia Grodzka z klasy VIA została laureatką II miejsca, osiągając najlepszy wynik w powiecie warszawskim zachodnim. Michał Oczkoś z VIID, Kasia Grodzka z VIIA, Karol Gruszczyński z VIIIC zdobyli tytuł finalisty tego konkursu. Gratulujemy!

 • Spotkanie integracyjne VIIa - Oddział Przygotowawczy klas VII-VIII

  Zajęcia integracyjne z oddziałem przygotowawczym w klasie VII a. Temat zajęć: Zdrowe odżywianie- zajęcia kulinarne. Było miło, radośnie i ...smacznie:)

 • Konkurs z języka niemieckiego

  Zapraszamy uczniów klas 4-6 i 7-8 do udziału w konkursie.

  Popularyzujemy kraje niemieckiego obszaru językowego. Prace konkursowe przekazujemy do 25.04.2022.
  Szczegóły na plakacie

 • Warszawska Syrenka

  18.03.2022r miały miejsce gminne eliminacje 45 konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka w Centrum Kultury w Błoniu.

  Wśród laureatek w kategorii 0-III są nasze uczennice:

  II miejsce – Aleksandra Szczęsna

  III miejsce – Zuzanna Wójtowicz

 • Sukces w Konkursie "HIGIEJA"

  Z radością informujemy, że uczeń klasy VIIC Bruno Piechota zakwalifikował się do III (wojewódzkiego) etapu Konkursu o Zdrowiu „Higieja” organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Konkurs odbędzie się 10 maja 2022 r. o godzinie 10.00.  w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

  Gratulujemy Brunonowi i życzymy powodzenia w III etapie! Dziękujemy nauczycielce biologii, Pani Ewie Podymie za przygotowanie ucznia do konkursu.

strona:

Niedziela 22.05.2022

Niedziela 22.05.2022

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu
E-mail szkoły: sp2@blonie.pl
Informacja e-mail: sp2@blonie.pl
Telefon: 22 7253260
Adres szkoły: ul. Narutowicza 21; 05-870 Błonie
Poland