Nawigacja

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, chcesz podzielić się swoimi uwagami na temat jej funkcjonowania, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
 • Święto Edukacji Narodowej - 14 X 2019r.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święto Edukacji Narodowej - 14 X 2019r..

 • Ślubowanie Uczniów klas pierwszych

  Dnia 14 października odbyło się slubowanie i pasowanie na ucznia naszych tegorocznych Pierwszoklasistów. Dzieci zaprezentowały, czego nauczyły się przez pierwszy miesiąc nauki. Wszyscy wypadli ZNAKOMICIE! Zdjęcia z imprezy do oberzenia w Galerii.

 • Konkurs filmowy "Przyroda okiem kamery"

  W zakładce po lewej stronie "Konkursy Gminne" zamieściliśmy informację o konkursie filmowym "Przyroda okiem kamery". Prosimy o zapoznanie się z jego regulaminem.

 • Życzenia od Uczniów i Rodziców

 • ZDJĘCIA KLASOWE i TOWARZYSKIE w szkole (9-10.10.19)

  W dniach 9 i 10 października (śr. czw.), Studio Fotograficzne Pana Dariusza Lewińskiego, będzie robić zdjęcia zgodnie z potrzebami. Cennik obowiązujący w tym roku to:

  Zdjęcia klasowe10 zł

  Zdjęcia legitymacyjne 6 sztuk – 8 zł

  Zdjęcia koleżeńskie – 8 zł

  Kalendarz – 28 zł

  Proszę o informację (do wychowawców), na jakie zdjęcia jest zapotrzebowanie dla konkretnych dzieci w klasach.

  Wychowawcy poinformują Dzieci i Państwa, o której godzinie i którego dnia będą wykonywane zdjęcia.

  WSZYSTKIE RODZAJE ZDJĘĆ będzie można obejrzeć i zamówić przez udostępnione galerie w Internecie lub w siedzibie studia fotograficznego przy ul. Narutowicza 7. Tylko opłacone (elektronicznie lub kartą lub gotówką w studiu) zamówienie będzie kierowane do realizacji. Szkoła nie pośredniczy w zamówieniach zdjęć. Klasy mogą się organizować  wew. i zamawiać w imieniu Rodziców jeżeli jest taka potrzeba.

  Każdy z Wychowaców otrzyma zjęcie klasowe (nie trzeba zamawiać).

 • Wyniki wyborów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

  Dnia 7 X 2019r. odbyły się w naszej szkole wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Nad wszystkim czuwała Komisja Wyborcza, która błyskawicznie przeliczyła oddane głosy, dzięki czemu  tak szybko możemy podać  wyniki głosowania.

  Liczba uprawnionych do oddania głosu – 320

  Liczba wydanych kart do głosowania - 215

  Liczba ważnych głosów- 210

  Liczba nieważnych głosów- 5

  Uczniowie klas IV-VIII głosowali na 12 zgłoszonych kandydatów. Najwięcej głosow zdobyli:

  Janina Paradowska VIIIA - 66 głosów (31,42%) - Przewodnicząca Samorządu

  Maciej Krzyżak VIA - 36 głosów (17,1%) - I Zastępca

  Wiktoria Matysek - 25 głosów (11,9%) - II Zastępca

   Warto wspomnieć, że najmniej lubiane, ale bardzo zaszczytne IV miejsce zdobyła Aleksandra Strużyna z VC, zdobywając 23 głosy. Tym razem się nie udało, może w przyszłym roku?

  Frekwencja wyborcza: 67%

  Klasa IVA - 71%; IVB - 50%, VA - 83%, VB - 55%, VC - 82%, VD - 75%, VIA - 79%, VIB - 83%, VIC - 61%, VID - 63%, VIIA - 77%, VIIB - 25%, VIIC - 7%, VIIIA - 91%, VIIIB - 90%, VIIIC - 59%. Gratulujemy bardzo wysokiej frekwencji w części klas. Tym spośród uczniów, którzy nie skorzystali ze swojego prawa wyborczego, przypominamy: SAMORZĄD UCZNIOWSKI TO WSZYSCY UCZNIOWIE SZKOŁY.  Wybrane osoby będą Was reprezentować, zgłaszajcie do nich swoje propozycje, uwagi, spostrzeżenia dotyczące działań prowadzonych w SP2.

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Informacje na temat konkursów przedmiotowych

  W zakładce po lewej stronie "Konkursy wojewódzkie" znaleźć można linki do harmonogramu, regulaminu, programów konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2019/20. Prosimy o zapoznanie się ze znajdującymi się tam materiałami.

 • Informacje o konkursie matematycznym "Mały Pitagoras"

  W zakładce po lewej stronie "Konkursy Powiatowe" umieściliśmy nowy regulamin Powiatowego Konkursu Matematycznego "Mały Pitagoras". I etap tego konkursu odbędzie się w tym roku w sobotę 23 listopada w godzinach 9.00-10.30.

 • JUBILEUSZ SZKOŁY - APEL DO ABSOLWENTÓW I BYŁYCH PRACOWNIKÓW

  Drodzy Przyjaciele Dwójki! Ten rok szkolny jest dla nas jubileuszowy. Obchodzić będziemy trzy rocznice: 90. powstania szkoły, 55. budowy obecnej siedziby, 45. nadania szkole imienia. Z tej okazji planujemy wiele imprez, konkursów, spotkań... Chcemy też zorganizować Bal Absolwentów (kto chętny?). Na początek zwracamy się z prośbą do wszystkich Absolwentów, byłych Nauczycieli i Pracowników: Jeśli macie zdjęcia lub pamiątki związane z naszą szkołą, udostępnijcie je nam. Bardzo zależy nam na fotografiach klasowych, planujemy bowiem upamiętnić wszystkie byłe roczniki naszych uczniów. Kolejne wiadomości niebawem! Zaglądajcie na stronę szkoły i na Facebooka!

 • Europejski Dzień Języków Obcych

  26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. W naszej szkole świętowaliśmy aż dwa dni: czwartek to dzień języka niemieckiego, a w piątek królował język angielski. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w quizach przygotowanych przez nauczycieli języków obcych!

 • Wybory do Samorządu Szkolnego - kampania wyborcza

  Kampania wyborcza 2019! Już w najbliższy poniedziałek uczniowie wybiorą Zarząd SU. Wybierz mądrze! I zapoznaj się z kandydaturami. Plakaty wyborcze znajdują się na I pietrze, a od jutra szkolne radio przedstawiać będzie programy wyborcze kandydatów! Pomyśl! Wybierz! Zagłosuj!

   

 • Biblioteka zaprasza!

  Drodzy Czytelnicy!

  Jak co roku, przez cały  październik, nasza biblioteka będzie obchodziła swoje święto, tak jak większość bibliotek szkolnych na całym świecie.  Informacje dotyczące programu święta  znajdują się na tablicy ogłoszeń przy bibliotece. Do uczestnictwa w tym święcie zapraszają wszystkich uczniów   panie bibliotekarki oraz łącznicy biblioteczni.                                            

 • Konkurs plastyczny

  Drodzy uczniowie!

  Miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, a 25 października obchodzone jest polskie święto kundelka, czyli święto wszystkich wielorasowych psów. Aby docenić najlepszego przyjaciela człowieka biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny o tytule do wyboru:

  • Mój  kumpel – pies
  • Pies – bohater literacki

  Zadaniem wszystkich chętnych jest wykonanie portretu – w dowolnej technice plastycznej i dowolnym formacie:

  • Psa – Twojego kumpla       lub
  • Ulubionego psiego bohatera literackiego

  W naszej bibliotece już na Ciebie czekają książki o psach. Przyjdź, wypożycz, namaluj i zabaw się z nami!

  Termin składania prac do końca października. Prace oceni i nagrodzi szkolne jury.

 • Filmowa relacja - Dzień Kropki


 • Tydzień Zrównoważonego Rozwoju w świetlicy

  W dniach od 16 do 20.09.2019 r. uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej brali udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju, który w tym roku odbył się pod hasłem: „CHODŹ Z NAMI”.

  Podczas zajęć organizowanych w świetlicy szkolnej dzieci miały możliwość dowiedzieć się:

  - jak należy bezpiecznie poruszać się po drogach, zarówno w ciągu dnia jak i wieczorami, kiedy widoczność jest ograniczona,

  - jakie korzyści płyną z korzystania z komunikacji miejskiej,

  - jak poruszać się po drodze z sygnalizacją lub bez sygnalizacji,

  - jak ważne jest bycie widocznym na drodze i co za tym idzie dlaczego trzeba nosić odzież odblaskową.

  Dodatkowo dzieci zapoznały się z zasadami:

  - bezpiecznego wsiadania do autobusu szkolnego oraz opuszczania go,

  - bezpiecznego przechodzenia przez „zebrę”, a także przez ulicę w miejscu gdzie nie ma oznakowanego przejścia,

  - zachowania się i postępowania podczas niebezpiecznego zachowania na drodze
  lub wypadku drogowego.

  W ramach realizowanych zagadnień dzieci wykonywały różnego typu zadania: projektowały znaczki odblaskowe, tworzyły „żywy rower” i wiele innych. Mamy nadzieję,
  że zrealizowane zajęcia sprawią, że nasze dzieci będą bezpiecznie i z rozwagą korzystały
  z dróg.

 • Deutsch plus

  Z radością informujemy, że Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu przystąpiła do nowego projektu "Deutsch plus".

  „Niemiecki plus” („Deutsch plus”) – przeprowadzany jest przez Goethe-Institut w Warszawie.  Poprzez tworzoną sieć 200 szkół zaangażowanych w działania na rzecz języka niemieckiego Instytut chce dać szkołom możliwość wymiany doświadczeń i wsparcia prowadzonych przez nie działań. Oferuje szkolenia, warsztaty, reklamę i promocję języka niemieckiego bezpośrednio w szkole, certyfikaty poświadczające znajomość języka niemieckiego dla uczniów, kontakt z kulturą niemiecką oraz z bieżącymi trendami w edukacji, jak również i na niemieckim rynku pracy.

  Sieć powstaje pod patronatem Ambasady Niemiec w Polsce, otrzymała również rekomendację poszczególnych Kuratoriów Oświaty w Polsce.

  W skład oferty „Deutsch Plus” dla szkół wchodzą:

  Dla dyrektorów szkół: doradztwo w obszarze działań promocyjnych na rzecz języka niemieckiego, bezpłatny udział w konferencjach, wymiana doświadczeń z innymi dyrektorami szkół w regionie, planowanie wspólnych działań.

  Dla nauczycieli: doradztwo metodyczno-dydaktyczne w formacie online, digitalna sieć umożliwiająca wymianę doświadczeń, przekazywanie informacji o planowanych eventach, imprezach, szkoleniach lub webinariach organizowanych w ramach projektu, bezpłatny udział w szkoleniach i warsztatach

  Dla uczniów: udział w projektach o tematyce muzycznej, kulinarnej lub związanej z ochroną środowiska, konkursy, spotkania i wymiany uczniowskie, bezpłatne lekcje na Skypie, certyfikaty językowe Goethe-Institut (przeprowadzane bezpośrednio w szkole).

  ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Pokaz Młodych Talentów w Dniu Kropki

  15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to nawiązuje do książki "The Dot" ("Kropka"), która opowiada o tym, jak kropka zmieniła świat małej dziewczynki. Dzięki kropce Vashti uwierzyła w siebie i odkryła w sobie talent.

  Z tej okazji, w poniedziałek 16 września wszyscy uczniowie klas I - III mieli na sobie ubrania w kropki i kropki przyklejone lub namalowane na ciele. Każde dziecko narysowało na "kropce" swój talent. Poza tym uczniowie brali udział w wielu działaniach, które pomogły im odkryć talenty, poznać mocne strony i je zaprezentować. Jednym z nich był POKAZ MŁODYCH TALENTÓW. Do pokazu zgłosiło się bardzo wielu chętnych. Były sztuczki z piłką, taniec, śpiew, gra na instrumentach i prace plastyczne.  Wszystkie występy zostały uwiecznione przez szkolną telewizję KORCZAK.TV.

 • 2 miliny odwiedzin na naszej stronie!

  W dniu dzisiejszym licznik odwiedzin naszej strony przekroczył 2 miliony! Dziękujemy wszystkim, którzy do nas zaglądają! Prosimy o więcej!

 • UBEZPIECZENIE szkolne NNW - PZU lub Connolade - OSTATNIE WPŁATY do końca tygodnia

  Komunikat opracowany przez Radę RodzIców:

  Ubiegłoroczna polisa NNW PZU, (którą wykupiła większość Rodziców) WYGASŁA z końcem wakacji.

  Jeśli chcecie skorzystać z ubezpieczenia które rekomenduje Rada Rodziców, a które obowiązuje od 1.09.2019, należy do końca tygodnia wybrać, ofertę towarzystwa, które najbardziej odpowiada Waszym potrzebom. Możecie też wybrać każdą dostępną na rynku polisę w ramach NNW (wtedy ubezpiecznie obowiązywać będzie od dnia następnego od daty zawarcia umowy). Ubezpieczenie jest DOBROWOLNE.

  W tym roku zdecydowaliśmy się rozbudować dla Was dostępna ofertę

  1. z PZU SA i zaprosiliśmy do zbudowania BOGATSZEJ oferty również

  2. na bazie Colonnade Insurance S.A. (dawne AIG).

  Szczegóły ofert na grafikach. Im wyższe wariant tym wszystkie parametry świadczeń są proporcjonalnie większe. Obydwie oferty uznają NNW w związku z uprawianiem SPORTU WYCZYNOWEGO (w każdym wariancie).

  PZU - to 3 warianty sum ubezpieczenia (do wyboru). Składka od 41,79 do 80,75zł. Naszą polisę obsługuje
  Pan Jarosław Uraszewski - 503 114 946
  (Ubezpieczenia Uraszewski.pl) - wpłaty do 27.09.2019
  ▶️ ul. Targowa 1 , Błonie
  (przy KRUS - biuro agenta jest 200m od szkoły)
  godz. 9-17.00 (jeśli będzie potrzeba to będą 2 dni wydłużonego dyżuru).
  e-mail: ubezpeczenia@uraszewski.pl
  OWU do pobrania - https://www.pzu.pl/dla-ciebie-i-rodziny/zycie-i-zdrowie/ochrona-dla-twojego-dziecka/ubezpieczenie-nnw-dla-dzieci-i-mlodziezy?fbclid=IwAR3s0Mf0ZmmutqV6Zj94e_GoJlUVju56JSR2qoembRIC0czpbQ-QS-VvFdQ#dokumenty-do-pobrania

  ulotka do pobrania: https://www.pzu.pl/_fileserver/item/1513539?fbclid=IwAR1mrUJImvQNCaF5LskKqOa3AuTWOdInCZxfgFbyJcvKa5DWTuo-jop5VuE

  Colonnade (dawne AIG) - to 6 wariantów sum ubezpieczenia (do wyboru) + 6 opcji za pobyt w szpitalu w wyniku NNW i choroby. Składka od 41 do 199zł
  Ofertę przygotowaną dla szkół przez Brokera GOLD Marzena Sapała, obsługuje:
  Pan Dariusz Grochowski - 602 292 074
  (brokeska pomoc przy zgłoszeniach roszczeń)

  ▶️ wpłaty PRZELEWEM do 30.09.2019 (zachowajcie potwierdzenie przelewu) jak poniżej:
  GOLD Marzena Sapaniał
  nr konta 35 1050 1012 1000 0092 3511 6416
  tytułem: imię i nazwisko dziecka, szkoła, miejscowość

  https://colonnade.pl/dla-firm/ubezpieczenia-osobowe/ubezpieczenie-nastepstw-nieszczesliwych-wypadkow-dla-dzieci?fbclid=IwAR2Q4WYdWPi53a9rQPgIYkZmolmpDKGBV1L7K_u6T87_0B7Qc2OUxEDpf-k


  OWU do pobrania: https://colonnade.pl/files/file_items/Og%C3%B3lne%20warunki%20ubezpieczenia%20SCHOOL%20PROTECT%2015.03.19.pdf?fbclid=IwAR1OCwAFT8Rr4-WH-bH920pZIyxjT_MCfsihFXspgOFdnjA0z2xNrlCtFk8

 • Zbiórka pluszowych maskotek dla pacjentów onkologii

  Już po raz trzeci Fundacja Mam Marzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek dla pacjentów oddziałów onkologicznych w całym kraju. Zebrane dary zostaną 25 listopada przekazane do szpitali dziecięcych w całym kraju.

  Podopieczni Fundacji Mam Marzenie bardzo często w trakcie pierwszego spotkania z wolontariuszami, tulą się do swoich ulubionych maskotek i chwalą się nimi. Zdarza się, że pluszowe maskotki pomagają  w przełamaniu pierwszych lodów.  Stąd pomysł na zorganizowanie corocznej zbiórki zabawek w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Misia.

   TERMIN ZBIÓRKI: 23.09-18.11.2019r.

  MIEJSCE ZBIÓRKI: SALA 17, BIBLIOTEKA

  ORGANIZATOR: SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

  KOORDYNATORZY: URSZULA PRZYGODA, BEATA UCZCIWEK

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

strona:

Poniedziałek 21.10.2019

Poniedziałek 21.10.2019

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu
E-mail szkoły: sp2@blonie.pl
Informacja e-mail: sp2@blonie.pl
Telefon: 22 7253260
Adres szkoły: ul. Narutowicza 21; 05-870 Błonie