Nawigacja

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, chcesz podzielić się swoimi uwagami na temat jej funkcjonowania, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
2013/2015 - SZKOŁA WSPÓŁPRACY 2014 - "MOJA PRZYSZŁOŚĆ" 2014 - NAUKA PŁYWANIA W KLASACH III 2014 - 3 x TAK dla Edukacji Globalnej ZDROWA, BEZPIECZNA i PRZYJAZNA SZKOŁA – 3 x TAK 2014 SPOSÓB NA SUKCES 2015/2016 Korczakowska Akademia Twórczego Rozwoju 2015/16 "EAT RESPONSIBLY" - JEDZMY ODPOWIEDZIALNIE! 2015/16 Matematyczny zawrót głowy w SP2 Nauka bez tajemnic ... projekt unijny w SP2 "Odkryć, zobaczyć, doświadczyć Niepodległą" - projekt finansowany przez Fundację PZU Błońskie Szkoły Kompetencji - projekt unijny 2020-22 W świecie dźwieków, obrazów i artystycznych wizji - projekt Fundacji BGK

Projekty

2013/2015 - SZKOŁA WSPÓŁPRACY

„Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Projekt ten jest nowatorskim przedsięwzięciem, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w 1034 podmiotach – szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły. Jedną ze szkół uczestniczących w tych działaniach jest nasza placówka.

Projekt rozpoczął się w marcu 2013r. i potrwa do końca lutego 2015 roku. Współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III – Wysoka jakość systemu oświaty.

W ramach projektu przedstawicie rodziców, uczniów i nauczycieli (razem – 6 osób) wzięli udział w szkoleniu i dwóch warsztatach podnoszących kompetencje w zakresie umiejętności podejmowania i podtrzymywania współpracy w szkole.

Pomiędzy szkoleniem i warsztatami przeprowadzone zostały w szkole debaty mające na celu ukazanie dobrych i słabych stron naszej placówki. Najciekawsze okazały się debaty przygotowane przez uczniów, padło na nich wiele ciekawych propozycji służących rozwojowi w szkole partnerskich relacji pomiędzy nauczycielami, rodzicami i dziećmi.


Warsztaty, na których byliśmy w kwietniu i czerwcu, służyły zaprojektowaniu i wdrożeniu działań, ułatwiających współpracę i większe uczestnictwo rodziców i uczniów w życiu szkoły. Wspólna praca rodziców, uczniów i nauczycieli w trakcie warsztatów oraz pomiędzy nimi na terenie szkoły zaowocowała opracowaniem indywidualnego szkolnego  programu współpracy. Wejdzie on w życie od września 2014 roku.


Tak jak inne szkoły uczestniczące w projekcie będziemy mogli wziąć udział w konkursie na najlepsze programy współpracy uczniowie – rodzice – nauczyciele. Przedstawiciele zwycięskich trzech szkół wezmą udział w wizycie studyjnej w Londynie. Może wśród nich znajdą się reprezentanci naszej placówki?

Na zakończenie, po wdrożeniu programu współpracy, nasza szkoła otrzyma certyfikat wystawiony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Niedziela 22.05.2022

Niedziela 22.05.2022

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu
E-mail szkoły: sp2@blonie.pl
Informacja e-mail: sp2@blonie.pl
Telefon: 22 7253260
Adres szkoły: ul. Narutowicza 21; 05-870 Błonie
Poland