Nawigacja

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, chcesz podzielić się swoimi uwagami na temat jej funkcjonowania, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
  • Zaproszenie do udziału w Konkursie Języka Niemieckiego

    Nauczyciele języka niemieckiego zapraszają uczniów klas VII do udziału w Konkursie Lingwistycznym z Języka Niemieckiego w roku szkolnym 2017/2018, którego organizatorem jest Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Warszawie. I etap konkursu odbędzie się 23 listopada 2017 r. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka niemieckiego do dnia 14 listopada 2017 r. Regulamin konkursu i wymagania dostępne u Pani J.Okulus i K. Ciszewskiego. Zapraszamy!!!

     

  • Trwa I etap konkursu informatycznego MiniLogia

    W dniach 15.10 - 15.11.2017 trwa I etap konkursu informatycznego MiniLogia. Zadania konkursowe są opublikowane na platformie OEIiZK pod adresem: https://konkursy.oeiizk.edu.pl  Zapraszam uczniów do udziału w konkursie. Wszystkich informacji udziela Ewa Kaska w sali 337.

     

  • Konkurs szkolny English Spelling

    Zapraszamy uczniów klas 4-7 do udziału w konkursie literowania w języku angielskim.

    Konkurs odbędzie się 20 listopada.

    Uczestników obowiązuje lista słów właściwa dla danej klasy.

    Przebieg konkursu:

    Uczestnik losuje słowo z listy, czyta je głośno, podaje jego znaczenie w języku polskim, a następnie literuje.

    Zgłoszenia do konkursu przyjmują nauczyciele języka angielskiego:  Agnieszka Jaśniak i Jadwiga Zaczyńska.

    Lista słów jest dostępna u nauczycieli oraz na stronie internetowej szkoły (w zakładce "Konkursy szkolne").

     

  • Zebrania rodziców - 7 i 8 XI

    Przypominamy, że w najbliższy wtorek 7 XI i środę 8 XI odbędą się zebrania rodziców. W środę dyżur pełnić będą wszyscy nauczyciele pracujący w klasach IV-VII (w godzinach 17.00 - 19.00).

  • Matematyczna podróż dookoła świata - szkolny konkurs matematyczno-plastyczny

     Lubisz gry planszowe?  Weź udział w konkursie na najbardziej pomysłową, wykonaną własnoręcznie grę „Matematyczna podróż dookoła świata”! Celem konkursu jest promowanie gier planszowych i towarzyskich oraz matematyki.

    Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Matematykę da się lubić”, realizowanego z funduszy Programu Potęga.

    Regulamin konkursu zamieszczony został w zakładce "Konkursy szkolne"; dostepny jest również u nauczycieli uczących matematyki.

     

  • 2 numery szkolnej gazety

    W zakładce "Nasza Gazetka" umieściliśmy specjalny numer "Naszych Spraw i Sprawek". Poświęcony on jest Henrykowi Mosingowi, lekarzowi, edpidemiologowi, księdzu.  Numer wysłany został na Konkurs pod hasłem "Henryk Mosing - patriota poza ojczyzną". Jest to konkurs ogólnopolski, organizowany przez Fundację Nowe Media oraz Muzeum Jana Pawła II i  Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie; wyniki ogłoszone zostaną w połowie listopada.

    W zakładce "Nasza Gazetka" można też przeczytać numer wrześniowy "Naszych Spraw i Sprawek", w którym czuć jeszcze zapach lata i wakacyjnych podróży, ale w którym znalazło się również wiele ciekawych tekstów i zdjęć dotyczących bieżącego życia szkoły.

    Zachęcamy do lektury... i trzymania kciuków!

  • Migawki z Multimedialnej Nocy z Nelą

  • 2 listopada - dzień wolny od zajęć dydaktycznych

    Przypominamy, że 2 listopada (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Tego dnia świetlica czynna jest w godzinach 7.00 - 17.00.

  • VIII Plener Malarski "Błonie - piękno, które mijasz" - laureaci z SP2

    W Centrum Kultury można podziwiać prace, które powstały podczas VIII Pleneru Malarskiego «Błonie — piękno, które mijasz»
    Tegoroczny plener odbywał się w dniach 15-16 września na terenie błońskiego dworca PKP i w jego okolicach. Spośród uczestników pleneru z SP2 troje zostało nagrodzonych. Janka Paradowska z VIa zdobyła I miejsce, Filip Berger z tej samej klasy i Oliwia Paduchowska z VA - II, Tymon Dobrowolski - uczeń VIA oraz Marysia Sygocka i Ela Rokicka z VA - wyróżnienie. Gratulujemy!

     

  • Udział w kweście "Ratujmy groby"

    Dnia 1 listopada nasi uczniowie wezmą udział w corocznej kweście na błońskim cmentarzu. Po raz kolejny zbierać będą pieniądze na ratowanie zaniedbanych, często bardzo starych mogił. Zatrzymajmy się przy kwestujących, wrzućmy do puszek choćby symboliczną złotówkę. Pamiętajmy, że "Ojczyzna - to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie".  W związku ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych przypominamy też, że nadal zbieramy środki na nowy nagrobek dla wieloletniego dyrektora naszej szkoły Józefa Niemstaka; obecny grób jest w coraz gorszym stanie. Wszystkich, którzy chcieliby nam pomóc, zapraszamy do zakupu książki - cegiełki "Ocalić od zapomnienia... - dzieje Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Korczaka w Błoniu (dostępna w sekretariacie).

     

       

     

  • OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKOWY ENGLISH HIGH FLIER

    Nauczyciele języka angielskiego zapraszają uczniów klas 5, 6 i 7 do udziału w konkursie "ENGLISH HIGH FLIER". Konkurs odbędzie się 29 listopada 2017r. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się oraz wnoszenie opłaty w wysokości 9 złotych od uczestnika do p. Agnieszki Jaśniak. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 listopada 2017r.
    Konkurs ma formę testu jednokrotnego wyboru,a materiał językowy ujęty w testach konkursowych uwzględnia wymagania określone podstawą programową. Celem konkursu jest motywowanie uczniów do rozwijania sprawności językowych oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala ponadto diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty językowe.
    Więcej o konkursie(regulamin, przykładowe zadania itp.) - http://jersz.pl/contest,7.html

  • Zwycięstwo w konkursie EMPIKU!

    Na stronie EMPIKU pojawiły się oficjalne wyniki konkursu "1000 powodów, by czytać!". W konkursie wzięło udział ok. 500 szkół, oddano 530 000 głosów. Wszystkim wobec i każdemu z osobna, komu to wiedzieć należy, oznajmujemy, że nasza szkoła po przeliczeniu głosów przez Organizatorów znalazła się w gronie 5 szkół powyżej 100 uczniów, które otrzymają nagrodę w postaci 1000 książek do biblioteki, na dodatek jesteśmy w rankingu na I miejscu! Jesteśmy dumni i przeszczęśliwi! Nasz sukces zawdzięczamy osobom, które brały udział w głosowaniu. Dziękujemy WSZYSTKIM RAZEM I KAŻDEMU Z OSOBNA za ogromne zaangażowanie, wytrwałość, wiarę w końcowy sukces! Dzięki Wam nasza szkolna biblioteka wzbogaci się o 1000 nowych książek. BRAWO!!!

  • Udział w Festiwalu "Dajemy Radość"

    W dniu 26 października w błońskim Centrum Kultury zrobiło się baśniowo. Uczniowie klas integracyjnych  3g, 4c i 7c pod opieką swoich nauczycieli: p. Joanny Chojnackiej, p. Izabeli Gurdały, p. Anny Lachowicz, p. Marty Marjańskiej i p. Marioli Siedleckiej wzięli udział w Festiwalu "Dajemy Radość", grając w spektaklu WITAJCIE W NASZEJ BAJCE. Obejrzeli również występy Gospodarzy oraz Gości z innych miejscowości, na przykład z Bramek, Podkowy Leśnej, Ożarowa i Grodziska Mazowieckiego. Na koniec z rąk przedstawiciela Stowarzyszenia "Dobra Wola - Błonie" odebrali puchar i medale.

     

     

      

     

     

  • MULTIMEDIALNA NOC ŚLADAMI NELI PRZEZ DŻUNGLĘ, MORZA I OCEANY

    „NIE TRZEBA IŚĆ BARDZO DALEKO, ŻEBY ZOBACZYĆ COŚ WYJĄTKOWEGO” NELA

    Przekonali się o tym uczniowie klasy 3c i 4c, łącznicy biblioteczni oraz przedstawiciele mediów szkolnych podczas MULTIMEDIALNEJ NOCY ŚLADAMI NELI PRZEZ DŻUNGLĘ, MORZA I OCEANY zorganizowanej przez naszą Bibliotekę Szkolną z 20 na 21 października. Wzięli w niej udział pod opieką Pań: G. Gutkowskiej, A. Domurackiej, M. Boguckiej, M. Siedleckiej i J. Chojnackiej.

    Wszystko zaczęło się od spotkania z podróżniczką (p. dyr. A. Cyranowicz) na dworcu kolejowym w Błoniu. Stąd uczestnicy wyruszyli w drogę, na której czekało na nich dziesięć niezwykłych przystanków, będących  kolejnymi rozdziałami książki „Śladami Neli…”.

    Listy od Małej Reporterki, które dzieci odczytywały na przystankach, miały formę e-maili.

    Za pomocą specjalnej aplikacji w swoich smarfonach uczestnicy odszyfrowywali tajne kody, a następnie oglądali w nich filmiki z przygodami dziewczynki. Z treścią tych filmików związane były zadania, które musieli wykonać, aby otrzymać jeden wyraz hasła. I tak, na przykład, szukali wraku statku, budowali z kartonów dom i łódź, odbyli zawody deskorolkowe, uczyli się jeść pałeczkami. Aby nie zgubić się po drodze, korzystali z internetowego planu Błonia w swoich telefonach.

    Po zaliczeniu wszystkich zadań i ułożeniu hasła uczniowie posilili się pizzą (finansowaną przez Urząd Miejski), a już w szkole odbyli spotkanie z p. A. Quiñones-Garcia i jego córką Emilką, którzy opowiadali im o swoim rodzinnym Meksyku. Dzieci wesoło się bawiły, częstowały się owocami zakupionymi przez Rodziców i oglądały filmy związane z podróżami.

    Za pomoc w organizacji gry terenowej dziękujemy p. I. Ufa, p. U. Bojanowskiej – Kukułka, p. S. Kostrzewa, p. K. Majsterek, p. W. Balik, p. K. Skonecznej, p. A. Piekun – Kalińskiej i p. A. Gruszczyńskiej.

    Szczególne podziękowania kierujemy też do p. dyr. M. Czarneckiej - Jaśkiewicz i Nauczycieli Przedszkola nr 4 „Stokrotka” oraz do p. dyr. J. Cieślaka, Nauczycieli i Uczniów – Wolontariuszy Zespołu Szkół nr 1 im. M. Wańkowicza w Błoniu za wspaniałe i ciepłe przyjęcie nas w swoich gościnnych progach.

    Pyszne bułki na śniadanie zawdzięczamy p. A. Syska z piekarni w Grodzisku Mazowieckim. Jak zawsze Panu Burmistrzowi Zenonowi Reszce dziękujemy za wsparcie i życzliwość.

    Dzięki Państwu ta NOC pozostanie na zawsze niezapomniana!

  • Na wykopaliskach archeologicznych

     

    W dniu 24 października uczniowie klasy siódmej wraz z przedstawicielami gazety szkolnej, pod opieką p. Jakuba Bargła i p. Marioli Siedleckiej, udali się na wykopaliska archeologiczne w Błoniu. Na miejscu przywitał ich Pan Burmistrz Zenon Reszka, a po wykopaliskach oprowadziła p. Karolina Blusiewicz - archeolog z Uniwersytetu Warszawskiego. Fragmenty ceramiki wykopane przez archeologów są dowodami na istnienie osady w Błoniu już w czasach średniowiecza. Po zakończeniu prac odkrywczych w naszym mieście zostaną one opisane i naukowo opracowane w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, potem zaś przekazane Muzeum Ziemi Błońskiej.

       

     

     

  • Klasa IVB pierwszoklasistom

    Uczniowie klasy 4 b pod kierunkiem wychowawcy Pani Anety Stępniak, samodzielnie zaprojektowali kolorowanki dla uczniów klas pierwszych. Spośród uczniów poszczególnych klas jury składające się z uczniów klasy 4 wybrało jedną najstaranniej pokolorowaną kolorowankę (jedną w każdej klasie). Dzisiaj odbyło się wręczenie nagród. Na uwagę zasługuje również fakt, że dzięki pomocy rodziców uczniów klasy IV udało się dołączyć do nagród głównych ufundowanych przez Radę Rodziców słodkie upominki i małe drobiazgi mogące przydać się w nauce. Zwycięzcy: Gabriela Fabiniak z klasy Pani Anny Wieczorkowskiej, Natalia Żytkowska z klasy Pani Joanny Marciniak i Julia Chądzyńska z klasy Pani Aleksandry Witek. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
     

     

     
     

     

        

  • Warsztaty biblioteczne

    Jak co roku nasza Biblioteka przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Dnia 19 października z bogatego programu święta zrealizowane zostały warsztaty, które poprowadziła p. Diana Ryściuk z Wydawnictwa Zakamarki. W interaktywnych warsztatach uczestniczyły:

    kl. I b, II a – Warsztaty detektywistyczne dla początkujących czytelników, zachęcające dzieci do samodzielnego czytania, rozwijające wyobraźnię i ich zainteresowania. Podstawą zajęć były książki opowiadające o przygodach pary młodych detektywów Lassego i Mai.  Książki z serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai są bestsellerem w Szwecji, skąd pochodzą. Również w Polsce seria trafia do rąk coraz większej rzeszy rozczytanych dzieci. Seria w całości dostępna jest w naszej bibliotece.

    kl. IV b, c – Warsztaty czytelnicze, zachęcające do czytania, rozwijające wyobraźnię i zainteresowania dzieci. Ich podstawą były książki opowiadające o przygodach pary przyjaciół Dawida i Larisy, a w szczególności pierwszy tom zatytułowany Antykwariat pod Błękitnym Lustrem.

    kl. VI a, c – Interaktywne warsztaty podejmujące problematykę tożsamości, uczuć, relacji i tolerancji. W przekonaniu, że myślenie to świetna zabawa, dzieci zachęcone zostały do analitycznego i krytycznego myślenia oraz do przyglądania się własnym emocjom, nazywania ich i mówienia o nich. Punktem wyjścia do zajęć była książka francuskiego profesora filozofii Oscara Brenifiera Życie, co to takiego?  z serii Dzieci Filozofują

    Zachęcamy do czytania tej wyjątkowej serii, której każdy tom zawiera sześć ważnych pytań odnoszących się do codziennego życia dziecka.  Seria dostępna jest w naszej bibliotece.     

          

     

                                                                                         

  • Zajęcia z robotyki i programowania

    Finansowane ze środków unijnych zajęcia z robotyki i programowania odbywają się, podobnie jak w roku ubiegłym, w środy. Uczniowie z zapałem przystąpili do oprogramowania robotów Finch. Taniec Finch'y można zobaczyć pod adresem: https://youtu.be/MrljLXRpfv8

strona:

Wtorek 29.04.2025

Wtorek 29.04.2025

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu
E-mail szkoły: sp2@blonie.pl
Informacja e-mail: sp2@blonie.pl
Telefon: 22 7253260; adres do e-Doręczeń: AE:PL-35874-66299-JJRRI-25
Adres szkoły: ul. Narutowicza 21; 05-870 Błonie
Poland