Dziś o godzinie 12.00 rozpoczęło się głosowanie w konkursie EMPIK-u "Tysiąc powodów, by czytać". Jeśli chcecie, żeby nasza biblioteka wzbogaciła się o 1000 nowych książek, GŁOSUJCIE CODZIENNIE!!! Oto link do głosowania: http://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj?elementId=13449
Dnia 29 września 2017 roku po zakończonych zajęciach lekcyjnych grupa dziennikarsko – medialna pod opieką p. Edyty Kurlej i p. Marioli Siedleckiej wzięła udział w warsztatach „Charakteryzacja filmowa” w Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych w Warszawie.
Dowiedzieliśmy się, kim jest charakteryzator, na czym polega jego praca na planie filmowym i jak się do niej przygotowuje. Oglądaliśmy pokaz metamorfozy aktora, a także osoba prowadząca dokonała przemiany jednej z naszych koleżanek.
Najciekawsza była ostatnia część zajęć, w czasie której każdy z nas miał możliwość wykonania efektu charakteryzacji swojego kolegi.
29 września 2017 r. odbyły się wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy.
Wybory w tym roku wygrali :
Maja Misiak - przewodnicząca
Alicja Jajor - zastępca przewodniczącej
Wiktoria Matysek - zastępca przewodniczącej
Dnia 3 października (wtorek) o godz. 16.30 serdecznie zapraszamy
wszystkich Rodziców uczniów klas pierwszych na spotkanie z logopedą szkolnym pt.: „Jak pomóc dziecku pięknie mówić?”, które poprowadzi dla Państwa p. Marzena Żakowska.
Na spotkaniu zostaną poruszone następujące zagadnienia:
Warsztaty odbęda się w sali nr 227, na koniec spotkania przewidziane są wspólne ćwiczenia z dziećmi.
Wspólnie z Radą Rodziców zdecydowaliśmy się w tym roku przystąpić do konkursu "Tysiąc powodów, by czytać" organizowanego przez Firmę EMPIK S.A. Pierwsza część konkursu polegała na wykonaniu zdjęcia "żywej okładki" wybranej książki oraz opisu przygotowania pracy konkursowej i uzasadnienie wyboru tytułu. Zdecydowaliśmy się na książkę G.Kasdepke "Wielka księga uczuć". II część konkursu trwać będzie od godz. 12.00 2 października do 23.59 22 października. 2 X rozpocznie się wielkie internetowe głosowanie. Jeśli chcecie, żeby nasza biblioteka wzbogaciła się o 1000 nowych książek, GŁOSUJCIE! CODZIENNIE!. Teraz wszystko zależy od Was!!!
A oto nasza praca konkursowa. Dziękujemy klasie IVC, jej wychowawczyni pani M. Siedleckiej oraz Paniom G.Gutkowskiej, A.Domurackiej i E.Kurlej za jej przygotowanie.
Opis przygotowania Pracy Konkursowej i uzasadnienie wyboru tytułu
Wojtek, który jest „urodzonym piłkarzem”, przyniósł piłkę. Maja wycięła serce, aby móc wyrazić swoje uczucia do niego. Oliwia bardzo się zdziwiła tym, że Bartkowi jest smutno z powodu wzajemnej sympatii przyjaciół. Ala była szczęśliwa , bo właśnie dostała na urodziny pieska. Laura z Różą oraz Marta miały obrażone miny, ponieważ niedawno się pokłóciły. Nasz fotograf cieszył się tą lawiną uczuć, bo wyszła mu z tego świetna scenka.
„Wielka księga uczuć” Grzegorza Kasdepke to nasza ulubiona książka, więc nie mieliśmy problemu z wyborem tytułu.
Rozpoczęliśmy w klasach IV-VII projekt międzprzedmiotowy realizowany w ramach Programu mPotęga. Projekt ma na celu m.in.: pokazanie uczniom praktycznego zastosowania nauki, kształtowanie umiejętności współpracy, planowania, poszukiwania informacji, odpowiedzialności, wytrwałości, rzetelności w pracy, kształtowanie postaw: samodzielnego myślenia, kreatywności, gotowości do samodzielnego uczenia się różnych przedmiotów, integrację wewnątrzklasową i integrację społeczności szkolnej. Będzie to też okazja do współpracy nauczycieli i włączenie do działań rodziców. Projekt obejmuje:
B. Działania klasowe. Zespoły klasowe w drodze dyskusji wybiorą po jednym miejscu z co najmniej 3 kontynentów i zaplanują trasę zakładającą odwiedzenie tych miejsc. Przez ok. 2 miesiące uczniowie pod kierunkiem wychowawcy i nauczycieli uczących zbierać będą informacje o poszczególnych miejscach (np. ich kulturze, przyrodzie, kulinariach, miejscach wartych zwiedzenia itp.), określać czas potrzebny do przemierzenia określonej trasy, liczbę pokonanych km, rodzaj transportu, cenę, np. przelotu samolotem, koszty zwiedzania, posiłków, noclegów (przeliczenia walut), korzystając przy tym z różnych źródeł (np. mapa, Internet, informacje zdobyte telefonicznie, informacje od rodziców, znajomych). Zdobyte informacje zostaną w dowolnej formie opracowane (np. prezentacje multimedialne, graficzne itd. Działania zakończy prezentacja zaplanowana na I połowę grudnia.
C. Konkurs z nagrodami dla chętnych uczniów lub maks. 3-osobowych zespołów na grę planszową „Matematyczna podróż dookoła świata”.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, odbywająca się zawsze w ostatni piątek września, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. 29 września uczniowie klas trzecich sprawdzili czy ich rówieśnicy oraz nauczyciele mają utrwaloną tabliczkę mnożenia. Patrol Egzaminacyjny na 5 i 6 godzinie lekcyjnej odwiedzał klasy III i sprawdzał znajomość tabliczki mnożenia. Osoby, które poprawnie uzupełniły wszystkie formuły matematyczne otrzymały odznakę eksperta tabliczki mnożenia. W akcji wzięli udział także uczniowie klas starszych.
W 1944 roku w nocy z 2 na 3 października zakończyło się Powstanie Warszawskie. Po raz drugi uczniowie z kółka historycznego, wzięli udział w akcji BOHATERON, która ma na celu podziękowanie za trud i poświęcenie naszym powstańcom. W tym roku wysłaliśmy około 40 kartek. Mamy nadzieję, że tak jak rok temu również w tym roku kilka osób otrzyma odpowiedź na kartkę od osoby, która brała udział w powstaniu.
27 września gościliśmy ratownika medycznego z Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Błoniu. Uczniowie pięciu klas III i jednej klasy II mieli okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Uczniowie utrwalili numery telefonów ratunkowych oraz dowiedzieli się, w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego lub Pogotowia Ratunkowego. Chętne dzieci mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomach. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Bardzo dziękujemy za wizytę w naszej szkole. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy, związanej z tematyką pierwszej pomocy przedmedycznej.
Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy VIIB Karolina Szklarska zakwalifikowała się do Mistrzostw Mazowsza w biegach przełajowych. Brawo! Gratulujemy!
Informujemy, że tegoroczna sesja zdjęciowa odbędzie się w dniach 9-10 X 2017r. Termin, o którym była mowa na spotkaniu Rady Rodziców, jest nieaktualny.
W powiatowych biegach przełajowych w Zielonkach Parceli bardzo dobrze zaprezentowali się nasi reprezentanci. Do kolejnego etapu sportowej rywalizacji zakwalifikowało się pięcioro uczniów: Karolina Szklarska z VIIb (5 miejsce), Zuzanna Dymińska z VIa (8. miejsce), Lena Berlińska z VA (8. miejsce), Kinga Rogoza z VIC (10. miejsce) i Daniel Gwozdecky z VId - 12.miejsce. Życzymy kolejnych sukcesów!
Od 2 października w naszej szkole po raz czwarty, w ramach programu KidSpeak, gościć będziemy zagranicznych studentów. Tym razem nasi goście przyjadą do nas aż z Tunezji (20-letnia Eya), Indii (20-letni Tarunpreet) i Indonezji (20-letni Sayyid). Przypominamy, że w ramach projektu odbywać się będą dla wszystkich klas warsztaty edukacyjne zapoznające uczniów z przyrodą, kulturą, obyczajami krajów, z których pochodzą zagraniczni wolontariusze. Projekt ma też na celu praktyczną naukę języka angielskiego oraz pobudzanie i promowanie postaw tolerancji wobec innych kultur.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Międzynarodowy Dzień Kropki.
W dniu 15.09.2017r. naszą szkołę opanowały kropki, bowiem przyłączyliśmy się do świętowania nietuzinkowego święta - Międzynarodowego Dnia Kropki. Choć ten dzień jest w Polsce nadal mało znany, to wart jest popularyzacji. Tego dnia wszyscy w szkole ubrali się w kropki i obejrzeli film na podstawie książki "The Dot" ("Kropka") Petera Reynolds'a. Poznaliśmy historię dziewczynki, która dzięki nauczycielce plastyki odkryła radość tworzenia i swój talent, a wszystko rozpoczęło się od niepozornej kropki. Dzieło to stało się inspiracją i dało początek obchodom święta talentów i kreatywności. Tego dnia na całym świecie nauczyciele i uczniowie podejmują różne działania twórcze, nawiązując tematycznie do tytułowej kropki. W naszej szkole także wiele się działo, zwłaszcza w klasach młodszych. Każdy chętny uczeń miał możliwość zaprezentowania swojego talentu, zaś wszyscy uczniowie klas 1-3 stworzyli wspólne drzewo talentów, przyczepiając do niego swoją "utalentowaną" kropkę. Była kropkowa piosenka, matematyka, powstały piękne i różnorodne dzieła plastyczne z wykorzystaniem kropek, nawiązujące także do prac wybitnych malarzy, np. Kandynskyego. Była także możliwość zrobienia sobie kropkowej, zabawnej fotografii, pobawienia się w programowanie Ozobota, szyfrowania wiadomości za pomocą Alfabetu Braille'a; pojawiły się nawet kropkowe poczęstunki. Dla wszystkich klas 1-3 było także zadanie specjalne z wykorzystaniem telefonu: odnalezienie w szkole i rozszyfrowanie informacji ukrytej w kodach QR. Na koniec każdy otrzymał kropkowy upominek, ufundowany przez Radę Rodziców. To była super kropkowa zabawa i mamy nadzieję, że nasi uczniowie zapamiętają myśl przewodnią tego święta, że trzeba wierzyć w siebie i swój talent oraz że wszystko zaczyna się od małych rzeczy!
20 września odbyła się kolejna wycieczka organizowana w ramach projektu unijnego "Nauka bez Tajemnic". Dzieci z klasy IVC i VIC wybrały się do Centrum Nauki KOPERNIK, gdzie zwiedzały wystawy związane z odkrywaniem tajników nauki i techniki, wykonywały eksperymenty przyrodnicze i przy tym bardzo dobrze się bawiły. Uczniowie udali się też do Planetarium, gdzie oglądali niezwykły seans astronomiczny 3D "Jesteśmy kosmitami". W tym roku szkolnym w ramach projektu unijnego odbędzie się jeszcze 7 wycieczek do Centrum Nauki (5 do XII), 2 wycieczki do Obserwatorium Astronomicznego w Toruniu (1 już w X) i 2 do Muzeum Etnograficznego/Ziemi.
Dnia siedemnastego września młodzi kibice z SP2 wybrali się na Łazienkowską 3. Po co? Otóż, pojechali obejrzeć na żywo mecz Legii Warszawa z Cracovią Kraków. Na taki pomysł wpadł nauczyciel historii i fan piłki nożnej pan Jakub Bargieł, któremu udało się zachęcić do udziału w niedzielnej wyprawie do Warszawy ponad czterdzieścioro siódmo- i szóstoklasistów. Uczniowie mieli okazję do pokazania wspaniałego dopingu - wielu z nich miało klubowe szaliki.
Liczna grupa wróciła w iście zabawowym i wspaniałym nastroju. Trochę mokrzy (pogoda nas w tym roku nie rozpieszcza!), ale zadowoleni z wyniku i wyjazdu w godzinach wieczornych wrócili do Błonia.
Nauczyciele języka niemieckiego zapraszają uczniów klas VI-VII do udziału w wycieczce na trasie Budziszyn-Drezno-Wrocław.
Koordynatorem wycieczki jest p. Krystian Ciszewski. Koszt przy grupie 40-43 uczniów: 330 zł, przy 44: 299,00. Termin 15-16.12.2017.
Zaliczkę w wysokości 100,00 należy wpłacać do nauczycieli języka niemieckiego do dnia 29 września 2017r. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń; konieczna pisemna zgoda rodzica na wyjazd.
Uwaga! Należy posiadać ważny dowód osobisty lub paszport. Program wycieczki dostępny u nauczycieli.
Nazwa szkoły: | Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu |
E-mail szkoły: | sp2@blonie.pl |
Informacja e-mail: | sp2@blonie.pl |
Telefon: | 22 7253260; adres do e-Doręczeń: AE:PL-35874-66299-JJRRI-25 |
Adres szkoły: | ul. Narutowicza 21; 05-870 Błonie Poland |