3 i 9 listopada odbyły się I etapy Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego i Matematycznego. W Konkursie Polonistycznym najlepiej wypadł Dawid Quinones-Kulisz z VIA, któremu zabrakło 2 punktów do zakwalifikowania się do II etapu. Bardzo dobrze zaprezentowały się również dziewczęta: Paulina Grodzka z VIB i Ola Zdrojkowska z VIE. W Konkursie Matematycznym najwięcej punktów zdobyli: Daniel Gwozdecki z VID, Michał Kempka (VID), Mikołaj Szynal (VIE), Bartosz Kruszyński (VID) i Kinga Łukiewicz (VIE). Daniel zakwalifikował się do II etapu, który odbędzie się 4 stycznia 2017r. w Warszawie. BRAWO!
Dnia 11 listopada wzięliśmy udział w zorganizowanych w Błoniu uroczystościach mających na celu uczczenie 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkołę reprezentowali przede wszystkim uczniowie klas szóstych, była jednak także spora grupa młodszych dzieci, w tym najmłodsza - Emilka z IA. Towarzyszyły im panie: Agnieszka Tkaczyk-Słowińska, Marta Cybulska i Joanna Okulus oraz pani dyrektor Aldona Cyranowicz. Byli też reprezentanci naszej szkolnej gazety z panią Mariolą Siedlecką.
Miło nam poinformować, że nasze dziewczęta wywalczyły II miejsce podczas Powiatowych Rozgrywek Koszykówki w Babicach. Brawo dla naszej reprezentacji i dla prowadzącej ją pani Beaty Gospodarskiej!
Rodzice uczniów klas szóstych, którzy złożyli podania o zwrot wydanych funduszy na zakup podręczników, proszeni są o odbiór pieniędzy w dniach:
14.11.2016 godz. 9.00 - 11.00
15.11.2016 godz. 8.00-11.00
16.11.2016 godz. 12.00-15.00
17.11.2016 godz. 15.00-17.00
w gabinecie pani pedagog - nr 229
Świadczenia mogą być odebrane tylko przez osoby dorosłe, za okazaniem dowodu osobistego.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolne obchody Święta Niepodległości.
Dnia 10 listopada 2016r. obchodziliśmy szkolne uroczystości Święta Niepodległości. Najpierw zaprezentowali się uczniowie klas IV-VI, którzy przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony 98 rocznicy powrotu Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli. W role aktorów wcielili się szóstoklaiści (kl. VIF) i piątoklasiści (kl. VB), którzy pracowali pod okiem Pani Agnieszki Tkaczyk-Słowińskiej i Pana Jakuba Bargieł.
Na piątej i szóstej lekcji widzami i artystami byli uczniowie klas I-III. Ta uroczystość miała formułę koncertu, na który składały się utwory patriotyczne w wykonaniu laureatów Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Na zakończenie wszyscy obecni wspólnie zaśpiewali popularne piosenku wojskowe, np. "Przybyli ułani pod okienko". Tego dnia towarzyszył nam Pan Sławomir Piotrowski - organista z Kościoła Świętej Trójcy, a prywatnie tatuś Marysi z klasy IIID. Dziękujemy Panu za pomoc!
Relacja fotograficzna w Galerii.
Dnia 8 listopada odbył się konkurs pieśni patrotycznych dla uczniów klas I-III. Poziom był bardzo wyrównany, nic dziwnego więc, że jury miało problem z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie w grupie nagrodzonych znaleźli się:
Klasy pierwsze
I miejsce - Emilka Quinones - Kulisz, I a
I miejsce - Ola Rajczak, I c
II miejsce - Alicja Nagórska I b
Klasy drugie
I miejsce - Dawid Samsel II e
II miejsce - Szymon Krogulec II d
II miejsce - Michał Oczkoś II d
III miejsce - Kasia Grodzka II e
Klasy trzecie
I miejsce - Antonina Kynczew III d
II miejsce - Karol Gruszczyński III e
III miejsce - Daria Zdun, Oliwia Pytlak, Kornel Ploch, Jakub Owczarek, zespół z III a
Wyróżnienia:
Lena Orłowska III a
Iga Mielcarz III d
Oliwia Syska III e
Julia Rochmińska III d
Wymienione dzieci otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy podczas szkolnych uroczystości Święta Niepodległości 10 XI 2016r.
W związku ze szkolnymi obchodami Święta Niepodległości dnia 10 XI 2016r. (czwartek) wszyscy uczniowie proszeni są o przyjście do szkoły w strojach galowych.
Uroczystości szkolne odbędą się w sali gimnastycznej wg następującego harmonogramu:
2 lekcja – klasy 4a, 4b, 4c, 4d, 5a, 5c, 6d
4 lekcja – klasy 5b, 5d, 6a, 6b, 6c, 6e, 6f
5 lekcja – klasy I-III (pierwsza zmiana)
6 lekcja – klasy I – III (druga zmiana)
11.11.2016r. reprezentacja szkoły (uczniowie klas szóstych i wszyscy chętni) weźmie udział w uroczystościach gminnych. Zbiórka przed szkołą o godzinie 11.00.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Noc z Astrid Lindgren.
Wypłata stypendium naukowego i sportowego za rok 2015/16
Do wypłaty świadczenia potrzebny jest dokument ze zdjęciem:
Stypendium będzie wypłacane od 09.11.2016 do 18.11.2016 w godzinach:
8.00 – 10.00 , 14.00 – 16.00 poniedziałek, środa, czwartek, piątek
8.00 – 10.00, 14.00 – 17.00 wtorek
w pokoju nr 127
Efekt pracy klasy IVA, wspomaganej przez wychowawczynię, panią Martę Gontarek oraz panią Edytę Kurlej. Teledysk do piosenki Dawida Kwiatkowskiego. Świetny!!!
Zapraszamy uczniów klas 4-6 do udziału w konkursie literowania w języku angielskim. Konkurs odbędzie się 16 listopada.Uczestników obowiązuje lista słów właściwa dla danej klasy.
Przebieg konkursu:
Uczestnik losuje słowo z listy, czyta je głośno, podaje jego znaczenie w języku polskim, a następnie literuje.
Zgłoszenia do konkursu przyjmują nauczyciele języka angielskiego: Ewa Zieja i Jadwiga Zaczyńska
Lista słów jest dostępna u nauczycieli oraz na stronie internetowej szkoły (zakładka po lewej stronie „Konkursy szkolne”).
W imieniu Pani Ilony Rzemieniuk ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Ukrytymi Niepełnosprawnościami im. Hansa Aspergera „NIE-GRZECZNE DZIECI” (gościna w ubiegłym roku w naszej szkole) zapraszamy mieszkańców województwa mazowieckiego, na bezpłatne konsultacje, realizowane w ramach projektu „Zrób to sam – lokalnie, legalnie”.
Projekt ma na celu budowanie postaw aktywności obywatelskiej i podwyższenie kompetencji obywatelskich wśród osób z otoczenia dzieci i młodzieży z zaburzeniami autystycznymi (zwłaszcza z zespołem Aspergera i autyzmem wysokofunkcjonującym) oraz wzmacnianie potencjału formalnych (organizacje) i nieformalnych grupy obywateli, działających na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych z ASD na obszarze województwa mazowieckiego.
Konsultacje dotyczą tematów:
– wszystko na temat zespołu Aspergera oraz autyzmu wysokofunkcjonującego (diagnoza, terapia, rehabilitacja społeczna, edukacja, wsparcie środowiskowe i in).
Więcej wiadomości: http://niegrzecznedzieci.org.pl/2016/10/bezplatne-konsultacje-dla-mieszkancow-wojewodztwa-mazowieckiego/
Dnia 8 listopada - wzorem lat ubiegłych - bierzemy udział w Ogólnopolskiej Akcji "Śniadanie Daje Moc". Tego dnia w naszej szkole uczniowie klas I-III, wspólnie z nauczycielami i rodzicami przygotują i zjedzą smaczne, zdrowe śniadania. KLasy IIA i IIB zapraszają na śniadanie koleżanki i kolegów z innych klas. Każdy, kto chce skosztować smacznych i zdrowych kanapek przygotowanych przez uczniów tych klas, niech przyjdzie na hol na parterze na długiej przerwie (12.25-12.40)!
W dniach 8-9 XI zapraszamy wszystkich Rodziców na zebrania klasowe. Przekażemy Państwu m.ijn. informacje o projekcie, który rozpoczyna się w naszej szkole. Ponieważ jest to projekt unijny, konieczne jest wypełnienie przez Państwa wymaganej dokumentacji. Dlatego prosimy o obecność. WAŻNE!!! W przypadku klas starszych po zebraniu będzie mozliwość spotkania się z nauczycielami uczącymi poszczegolnych przedmiotów.
W związku z organizowaną przez naszą Bibliotekę Nocą z Astrid Lindgren zwróciliśmy się o pomoc w jej przygotowaniu do Ambasady Szwecji. Dzięki uprzejmości pracowników Ambasady została nam wypożyczona wystawa prezentująca życie i twórczość autorki dziecięcych bestsellerów, takich jak "Dzieci z Bullerbyn", "Bracia Lwie Serce" lub "Pippi Lagstrumpf". Wystawa ta pozostanie w SP2 do 10 listopada. Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do jej zwiedzania. Zaproszenie kierujemy też do uczniów innych szkół. Dla chętnych grup zorganizujemy specjalne zajęcia.
W nocy 27/28 października odbyła się Noc z Astrid Lindgren zorganizowana przez Bibliotekę Szkolną. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 4a i 4c pod opieką swoich wychowawców i pań bibliotekarek. Dołączyli do nich łącznicy biblioteczni i przedstawiciele mediów szkolnych.
Tradycyjnie Noc rozpoczęła się o godz.18.00 grą terenową rozgrywającą się na ścieżkach naszego miasta. Na trasie uczestnicy spotykali bohaterów z książek, takich jak: „Dzieci z Bullerbyn”, „Pippi Pończoszanka”, „Lotta z ulicy Awanturników”, „Ronja, córka zbójnika”, „Bracia Lwie Serce”. Na poszczególnych przystankach wykonywali przeróżne zadania, np. układali tytuły z rozsypanki wyrazowej, odpowiadali na pytania dotyczące treści książek i uzupełniali informacje na temat Szwecji, rozwiązywali krzyżówki, łowili ryby i wspólnie ustawiali namiot, dekorowali Willę Śmiesznotkę, bawili się w szwedzkie zabawy i rysowali Pippi z zamkniętymi oczami. Za pomoc w organizacji gry serdecznie dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom!
W Centrum Kultury dzieci ze zbieranych po drodze liter utworzyły hasło „Baw się z nami”. Tam też posiliły się szwedzkimi klopsikami. Następnie na błońskim Rynku spotkały się z pisarką Astrid Lindgren (w tej roli niezastąpiona p. dyr. A. Cyranowicz) i wraz z nią wróciły do szkoły, gdzie czekały na nich kolejne szwedzkie zabawy.
Uczniowie tańczyli przy piosenkach z musicalu „Mamma Mia” wykonywanych przez zespół MOCA, w zakamarkach szkoły szukali imbirowych pierniczków, słuchali opowieści Astrid Lingren o jej życiu i twórczości, bawili się w „sztorm na morzu” i rozpakowywali świąteczną paczkę.
Na zakończenie tak pracowitego wieczoru wszyscy, już w śpiworach, oglądali film „Ronja, córka zbójnika”.
To była wspaniała noc, którą długo będziemy pamiętać.
Akcja w naszej szkole pod nazwą „ Zostań Aniołem dla dziecka w szpitalu” powoli dobiega końca. Miała ona na celu wsparcie dzieci przebywających na oddziale onkologicznym.
Do naszej anielskiej akcji włączyły się wszystkie klasy razem z nauczycielami. Pisaliśmy kartki do nieznanych a jakże bliskim naszym sercom rówieśników, których dotknęła straszna choroba.
Sami zaś uświadomiliśmy sobie jak ważne jest zdrowie, o które nie zawsze dbamy. Nauczyciele przekazali nam, że wartością w życiu każdego małego człowieka, jest rodzina, miłość, przyjaźń, a nie nowy telefon czy super ubranie. Teraz już wiemy ,że ważne jest to że możemy być z naszymi rodzicami, przyjaciółmi, rozwijać swoje talenty i pasje.
Podczas tworzenia kartek z życzeniami, każdy mógł napisać coś „od serca”. Były to bardzo wzruszające i dojrzałe przemyślenia, które mamy nadzieję że chociaż na chwile pomogły „ ulecieć” troskom naszym nowym przyjaciołom.
Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom, wychowawcom świetlicy, samorządowi uczniowskiemu, nauczycielom języka angielskiego, za zaangażowanie i zmobilizowanie naszej uczniowskiej- anielskiej armii do czynienia dobra.
Dziękujemy też szkole podstawowej z Borzęcina, która pod opieka pani Anety Stępniak, wykonała piękne kartki z życzeniami i dołączyła do naszej akcji.
Nauczyciele w naszej szkole przekonali się już kolejny raz , że wartością w pedagogicznej pracy jest realizowanie słów, naszego patrona Janusza Korczaka:
” Powiedz dziecku, że jest dobre, że umie, że potrafi.” Tak, my już wiemy, że Nasze Dzieci są dobre i potrafią otworzyć się na potrzeby innych-to najpiękniejszy owoc naszej pracy.
Opiekun akcji z ramienia Naszej szkoły Aneta Rosłoń-Nowak
W dniach 30, 31 października i 1 listopada weźmiemy udział w kweście na cmentarzu, z której dochód przeznaczony zostanie na renowację historycznych mogił. Za pieniądze z dwóch poprzednich kwest odnowione zostały 3 groby. Mamy nadzieję, że dzięki tegorocznej kweście uda się dokonać renowacji kolejnych nagrobków. W kweście wezmą udział uczniowie klas szóstych (a, b, e), wśród kwestujących będzie też pani Marta Cybulska i pani dyrektor Aldona Cyranowicz. Zachęcamy wszystkich do aktywnego wsparcia tej szczytnej akcji. Z góry dziękujemy!
Nazwa szkoły: | Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu |
E-mail szkoły: | sp2@blonie.pl |
Informacja e-mail: | sp2@blonie.pl |
Telefon: | 22 7253260; adres do e-Doręczeń: AE:PL-35874-66299-JJRRI-25 |
Adres szkoły: | ul. Narutowicza 21; 05-870 Błonie Poland |