Przypominamy, że 2 maja 2016r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych. Tego dnia nie ma zajęć lekcyjnych. Szkoła zapewnia możliwość skorzystania z opieki świetlicowej.
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie Filia w Błoniu już po raz dziesiąty zorganizowała Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem „Każda książka, drogie dzieci, coś mądrego Wam poleci” o zasięgu powiatowym, a przeznaczony dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, z roku na rok rośnie jego poziom.
Od dłuższego czasu w naszej bibliotece dzieci prezentowały fragmenty książek przez siebie wybrane lub zasugerowane przez bibliotekarzy.
Przesłuchania uczestników i rozdanie nagród odbyło się 27 kwietnia w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Centrum Kultury. Nowym i niezwykłym, tegorocznym wydarzeniem był udział w konkursie uczniów klas drugich. Były to dzieci z naszej szkoły, które przeszły wcześniej przez wewnętrzne eliminacje i czytały nie gorzej od starszych kolegów. Ponieważ był to precedens w skali powiatu, nie przyznano im miejsc, ale wszyscy otrzymali nagrody.
Nagrodzeni zostali: Antonina Kynczew, Maria Piotrowska z kl. II d, Kuba Bujak z kl. II c oraz Kornel Ploch z kl. II a.
Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Ś.P. Zygmunt Karlicki - wielki przyjaciel naszej szkoły, Honorowy Obywatel Błonia sportowiec i działacz sportowy, założyciel i wieloletni Prezes Klubu OLYMP Błonie, samorządowiec i działacz społeczny, trener, wychowca, a nade wszystko wspaniały Człowiek.
Tym spośród naszych uczniów i rodziców, którzy nie znali Pana Zygmunta, a także tym wszystkim, którzy Go znali i cenili, polecamy lekturę przeprowadzonego z Nim w listopadzie 2012r. wywiadu, zamieszczonego wówczas w naszej szkolnej gazecie.
***
CZŁOWIEK MUSI SAM CHCIEĆ
O panu Zygmuncie Karlickim słyszeliśmy od wielu osób: „…jest doskonałym trenerem, organizuje zawody sportowe, bardzo lubi dzieci i młodzież, chętnie wam opowie o swojej działalności”. Nie znając go osobiście, wyobrażaliśmy go sobie jako młodego, wysportowanego, energicznego mężczyznę… Nie pomyliliśmy się wiele.
„Pan Zygmunt Ryszard Karlicki – urodzony 26 lutego 1935 r. Sportowiec, trener, nauczyciel, wychowawca dzieci i społecznik. Od zawsze związany z Klubem Sportowym LKS OLYMP w Błoniu jako zawodnik, trener i kierownik, a od wielu lat Prezes Zarządu Klubu. Człowiek wielkiego formatu, doskonały organizator. Honorowy obywatel miasta Błonia, dzięki któremu w trudnych czasach Klub przetrwał różne zawirowania i nadal daje możliwość kolejnym pokoleniom młodzieży realizacji swoich pasji sportowych w różnych dyscyplinach. W latach 1994 – 2002 był radnym II i III kadencji Rady Miejskiej w Błoniu, a w latach 2002 – 2006 radnym Powiatu Warszawskiego Zachodniego” – czytamy na stronie internetowej Błonia.
Po południu 9 listopada wchodzimy do budynku Klubu Sportowego „Olymp”. W progu wita nas uśmiechnięty pan Zygmunt Karlicki. Wprowadza nas do największego pokoju gościnnego, w jakim mogliśmy się znaleźć – wielkiej hali sportowej. Ćwiczą tu dwie panie.
- To są moje byłe zawodniczki. Jedna - młodzieżowa mistrzyni Polski w biegu na 100 metrów przez płotki. Startowała na Mistrzostwach Europy w San Sebastian. Druga – brązowa medalistka Mistrzostw Polski w biegu przez płotki, ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego. Pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w gimnazjum w Ożarowie – z dumą opowiada pan Karlicki.
Przechodzimy na świetlicę. Po drodze oglądamy sprzęt do ćwiczeń: materace, sztangi, skocznie.
Oglądamy liczne dyplomy, puchary, medale zdobywane przez lata przez wychowanków „Olympu”.
Pan Zygmunt urodził się 77 lat temu w Błoniu przy rogu ulic Pierwszego i Trzeciego Maja. Zainteresował się sportem w szkole średniej: Technikum Mechanicznym Budowy Traktorów w Ursusie. W klasie drugiej postanowił spróbować swych sił w kolarstwie, bo jego koledzy dobrze jeździli na rowerach. Zgłosił się do wyścigu o puchar gazety „Głos Ursusa”. Spóźnił się na start, bo dojazd z Błonia do Ursusa nie był łatwy - trzeba było jechać pociągiem z przesiadką we Włochach. Startował na pożyczonym rowerze, który okazał się nie w pełni sprawny. Po drodze dwa razy spadł mu łańcuch. Zajął miejsce 7. Gdy powiesił ubranie na murku przy Domu Kultury w Ursusie, ukradziono mu portfel i bilet powrotny. Nie miał pieniędzy na powrót pociągiem i wracał, po tych 50 km przejechanych na wyścigu, rowerem do Błonia. Następnego dnia był „wykończony”. Za dwa dni jego nauczyciel zrobił eliminacje do zawodów w bieganiu. Młody Zygmunt wystartował na bosaka, bo nie posiadał butów do biegania, tzw. „kolców”. Pobił rekord szkoły. Za dwa tygodnie startował w Mistrzostwach Mazowsza w Gostyninie; był drugi. I tak zaczęła się jego przygoda ze sportem wyczynowym.
W bieganiu pan Zygmunt doszedł do 22,1 sekundy w biegu na 200 metrów. To był najlepszy czas w Polsce wśród juniorów (21,8 było minimum olimpijskim). Niewiele brakowało… Niestety, okazało się, że ten dobrze zapowiadający się zawodnik z powodu kontuzji ścięgna Achillesa nie mógł już więcej startować w zawodach.
Ludowy Klub Sportowy powstał w 1951 roku. Pan Zygmunt utworzył go ze zlepku klubów, które się rozpadały z braku funduszy. Najpierw siedziba była przy ulicy Legionów. Wykonali renowację boiska. Mieli dużo sekcji: piłka nożna, siatkowa, koszykowa, kolarstwo. Sporo było świetnych zawodników w różnych dziedzinach. W kolarstwie zasłynął Andrzej Bławdzin, który startował na dwóch olimpiadach – w Tokio i w Montrealu.
Karol Cichocki, Juliusz Osiński, Katarzyna Stańczuk - osiągali sukcesy w Mistrzostwach Europy i Świata w warcabach.
W lekkoatletyce zasłynęli: Bożena Bondaronek – wielokrotna mistrzyni i reprezentantka Polski w rzucie oszczepem, Martyna Wawer – wicemistrzymi Polski młodziczek na 600 m, Kamil Kasta – reprezentant Polski w kategorii juniorów.
Pan Karlicki wspomina Iwetę Radziewicz – gwiazdę sekcji szachowej. Miała 11 lat, gdy zdobyła tytuł mistrzyni świata. Jego wychowanka. Mając 5 lat, nauczyła się grać w szachy. Wydarzyło się to na obozie sportowym, na którym była ze swoim dziadkiem. Pana Zygmunta nazywała wujkiem. „Nauczyłem ją tych szachów, bo prosiła: Wujku, powiedz mi, jak to się robi”. Przyniósł więc pudełko i najpierw pokazał jej ruch figur, a potem rozwiązania zbicia figury. Pod koniec obozu umiała już grać.
Sam pan Karlicki obecnie trenuje tylko lekkoatletów. W sekcji szachowej i warcabowej pracują inni trenerzy.
W kwietniu tego roku Rada Miejska nadała panu Zygmuntowi tytuł honorowego obywatela miasta Błonia. Nie jest to jedyne odznaczenie, jakie otrzymał. Był ceniony jako nauczyciel wychowania fizycznego. Dostał od ministra Stelmachowskiego oznaczenie zasłużonego dla oświaty – Medal Edukacji Narodowej.
W 2001 roku za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju sportu otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
Pan Karlicki, pomimo starszego wieku i nienajlepszego stanu zdrowia (walka z nowotworem złośliwym, problemy z kręgosłupem), dalej jest aktywnym działaczem sportowym. Żadne biegi przełajowe nie odbywają się bez niego. Tylko wyjątkowo, gdy leżał w szpitalu, nie był na zawodach.
Żałuje, że młodzież nie jest chętna do biegania. Uczniowie często mówią, że przyjdą, pan Zygmunt czeka, a oni nie przychodzą. Mówi, że gdyby organizował treningi u nich w domu, to może by ćwiczyli, bo przyjść im się nie chce. „Nic nie da, jeżeli tylko każe mama lub tata – człowiek musi sam chcieć”.
Z panem Zygmuntem Karlickim spotkali się: Julia Dymińska, Ola Kłobukowska, Karolina Siedlecka i Kamil Rozenek (wszyscy dzisiaj są gimnazjalistami)
Opracowała: Karolina Siedlecka
W zakładce "Nasza gazetka" przeczytacie kolejny numer "Naszych Spraw i Sprawek", z którego dowiedzie się bardzo dużo o życiu Polaków na obczyźnie i obcokrajowców w naszym kraju. Poza tym - jak zawsze - wiele informacji z życia szkoły. POLECAMY!!!
Wreszcie nadeszła długo oczekiwana Noc z „Anią z Zielonego Wzgórza”! Wzięli w niej udział uczniowie z klasy 6a, 6b, 6e i 5b pod opieką p. G. Gutkowskiej, A. Domurackiej, K. Rogowskiej, W. Kowalewskiej, E. Chwil, M. Siedleckiej i J. Szpak. Nie zabrakło też naszych dziennikarzy z gazety szkolnej i Telewizji „Korczak TV”.
W piątek 22 kwietnia o godz.18.00 na dworcu kolejowym w Bright River spotkaliśmy małą, samotną, rudowłosą dziewczynkę o imieniu Ania (w tej roli Gabrysia Gryzik z kl. III b), która oczekiwała na Mateusza błąkającego się po peronach w poszukiwaniu chłopca z Domu Dziecka... Tak rozpoczęła się nasza podróż w świat przygód i przeżyć Ani z Zielonego Wzgórza - podróż nietypowa, bo wydarzenia z powieści L.M. Montgomery rozgrywały się nie w II połowie wieku XIX, lecz w wieku XXI.
Na dwunastu przystankach gry terenowej dzieci, podzielone na cztery grupy, odnajdowały koperty z listami od Ani oraz rozwiązywały zadania, które podpowiadały im, dokąd mają udać się dalej. Pomocą była też mapa „Avonlea 2016”, na której poza nazwami błońskich ulic znalazły się takie miejsca, jak na przykład: Jezioro Lśniących Wód, Las Duchów, Zielone Wzgórze, Dolina Fiołków, Aleja Zakochanych i Biała Droga Radości.
Poza treściami literacko - przygodowymi gra miała też charakter wychowawczo - profilaktyczny. Wraz z bohaterką powieści uczniowie, np. utrwalali zasady właściwego zachowania w Internecie, refleksyjnego podejścia do reklam, zdrowego odżywiania, udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, rozwijali potrzebę tolerancji międzykulturowej, współpracy i koleżeństwa.
Ostatnim zadaniem uczestników podczas gry było ułożenie wydarzeń z życia Ani według kolejności zawartej w książce, a tym samym utworzenie hasła z zapisanych na kopertach sylab. Wszystkim świetnie się to udało i mogli wspólnie, głośno wypowiedzieć hasło: „Marzenia się spełniają, jeśli chcesz”.
Po grze wszyscy zmęczeni, lecz szczęśliwi, udaliśmy się na pizzę do restauracji „Sun Cafee”. Potem razem poszliśmy na Rynek na spotkanie z samą powieściopisarką Lucy Maud Montgomery, która specjalnie dla nas przybyła z kanadyjskiej Wyspy Księcia Edwarda (w tej roli p. dyr. A. Cyranowicz). Autorka przybliżyła nam dalsze losy Ani i Gilberta aż do chwili, kiedy spełniły się ich wspólne marzenia… Następnie zaprowadziła nas na plac przed naszą szkołą na przyjęcie weselne pary głównych bohaterów powieści (w tych rolach p. J. Bargieł i p. S. Borkowska z zespołu MOCA). To była zabawa, której nie da się zapomnieć! Tańczyliśmy, śpiewaliśmy, radości nie było końca! Rzadko chyba się zdarza, by para młoda prowadziła swoje własne wesele, a tak było w tym przypadku!J
Dalsza część Nocy odbyła się już w SP2. Autorka cyklu powieści o Ani opowiedziała nam o swoim życiu i twórczości, szukaliśmy ukrytej na terenie szkoły ametystowej broszki Maryli, rywalizowaliśmy w zawodach sportowych, odgrywaliśmy scenki reklamujące pewne produkty, otwieraliśmy „skrzynkę wyobraźni”, jedliśmy zdrowe owoce z kuchni Małgorzaty Linde.
Po północy udaliśmy się na zasłużony odpoczynek. Kto nie mógł zasnąć, oglądał film „Ania z Zielonego Wzgórza”. W sobotę po śniadaniu o godz.8.00 udaliśmy się do swoich domów.
Część funduszy na organizację „Nocy z Anią z Zielonego Wzgórza” pochodziła ze środków gminy Błonie (fundusze GKRPA). Owoce i zdrowe przekąski dla naszych uczestników zostały ufundowane przez p. P. Ksita z Bramek, a pyszne pączki na śniadanie przez piekarnię-cukiernię p. A. Syska w Grodzisku Maz. - za pomoc w uzyskaniu sponsorów serdecznie dziękujemy p. M. Marjańskiej.
Ogromnie dziękujemy wszystkim Osobom, które przyczyniły się do uatrakcyjnienia naszej, tak wspaniałej, Nocy!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Noc z Anią z Zielonego Wzgórza".
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na czytelnika.
Jesteś mały, średni, duży? Biblioteka Tobie służy!
12 kwietnia w naszej szkolnej bibliotece odbyła się impreza „Niesamowita wizyta – uroczyste pasowanie na czytelnika”.
Uczniowie z klasy 6a wraz z dwiema nauczycielkami świetlicy zaprezentowali przedstawienie „Książka przed sądem”, w czasie którego wspólnie z naszymi pierwszakami doszli do wniosku, że książka jest najlepszym przyjacielem i przewodnikiem w życiu, nie do zastąpienia przez komputer i internet.
Każdy pasowany na czytelnika uczeń dodatkowo otrzymał książeczkę o przygodach Pelagiusza M., list do rodziców oraz słodkie co nieco.
Dzieci obiecały często przychodzić do biblioteki, a my mamy nadzieję, że stanie się ona dla nich najmilszym miejscem w szkole.
Oprawę muzyczną do przedstawienia przygotowała z dziećmi pani Katarzyna Chojnacka.
Obsada aktorska przedstawienia „Książka przed sądem”:
Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie plastycznym. Jego regulamin znajdziecie w Zakładce po lewej stronie "Konkursy gminne"
TYDZIEŃ Z NAUKĄ w SP 2
Spotkania z matematyką – klasy IV-VI
Dzień |
Godzina lekcyjna |
sala |
uczestnicy |
Odpowiedzialni |
|
Ankieta |
Poniedziałek 18.04.16 |
1-5. |
Klasy V i VI |
Uczniowie kl. V e, W. Paczesna, E. Kaska |
|
Rachunek pamięciowy |
Poniedziałek 18.04.16 |
6. |
komputerowa |
Wybrane zespoły z klas VI |
A. Zielińska, E. Kaska |
Turniej Matematyczny (4-etatowy) |
Poniedziałek 18.04.16 |
6. i 7. |
345 |
Wybrane 4-5-osobowe zespoły z klas VI |
W. Paczesna, E. Chwil |
Gra „Super Farmer”, „Mistrz Tabliczki Mnożenia”, „Mistrz ułamków” |
Wtorek 19.04.16 |
6. i 7. |
345 |
Chętni z klas IV, V |
A. Zielińska |
Zajęcia doświadczalne: – Ile waży milion??? Jak długo liczymy do miliona??? |
Wtorek 19.04.16 |
Zgodnie z planem |
Klasy IV |
A. Zielińska, E. Chwil |
|
Podsumowanie, wręczenie nagród |
Czwartek 21.04.16 |
6. i 7. |
Korytarz na I piętrze |
Wszyscy uczestnicy |
W. Paczesna, E. Chwil, A. Zielińska, E. Kaska |
Spotkania z matematyką – klasy I-III
Dzień |
Godzina lekcyjna |
sala |
uczestnicy |
Odpowiedzialni |
|
Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki” |
19.04.16 |
I zm. – 4. Lekcja II zm. – 6. lekcja |
235
124 |
Klasy I-III |
R.Janowska, J.Oczkoś, A.Wodzuńska, A.Wieczorkowska |
Mistrz Tabliczki Mnożenia dla klas III |
Cały tydzień |
Klasy III |
A.Cieślak |
||
Gry i zabawy matematyczne „Walce matematyczne” kl. II; „Schubitrix” , "Piramidy" - dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 kl. I
„Tangramy” – kl. II „Kółko i krzyżyk” na planszy 16 pól – kl. II Układanka z kropek – kl. I |
18.04.16, 21.04.16
18.04.16, 21.04.16
18.04.16
20.04.16
19.04.16
|
Przerwy
Przerwy
II zmiana – przerwy I zmiana – przerwy
II zmiana - przerwy |
Korytarz parter
Korytarz
Sala 124 Sala 124
Sala 124
|
IIa,d,f – po 4 pary z klasy
I zmiana – IA,B,C IIzm. – IG Piramida – 5-osobowa grupa z klasy Chętni
Chętni
Chętni |
A.Wieczorkowska
A.Wieczorkowska
R.Janowska
R.Janowska
R.Janowska |
Turniej Super Farmera dla klas III |
22.04.16 |
Długa przerwa |
231 |
Chętni uczniowie z klas III |
B.Bogucka |
Eksperymentujemy…
Dzień |
Godzina lekcyjna |
sala |
uczestnicy |
Odpowiedzialni |
|
Warsztaty i pokaz chemiczny – własnoręczne eksperymentowanie – 1 godzina, wzbogacone o efektowny pokaz chemiczny |
Środa 20.04.16 |
Cały dzień – każda zgłoszona klasa udział w 1 godz. warsztatów i w 1 pokazie |
3 sale lekcyjne, sala gimnastyczna |
Uczniowie zgłoszonych klas II-VI |
Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia |
Eksperymenty dla malucha |
19.04.16
19.04.16 |
3., 6. Lekcja
5., 6. lekcja |
Sala 342
Holl parteru |
Klasy IIA i IIF Klasy IIC i IIE Klasy I |
Ewa Podyma,
|
Przyroda niejedno ma imię…
Dzień |
Godzina lekcyjna |
sala |
uczestnicy |
Odpowiedzialni |
|
Obserwacje terenowe – dodatkowe zajęcia w ramach projektu „Dobry klimat dla morza” |
18.04.16 19.04.16 |
wycieczka |
Klasy zaangażowane w projekt: 4b, 5b, 5c, 5d, 5e, 6c, 6e |
Wychowawcy klas biorących udział w projekcie: 18.04: 1.,2. l. – kl. 6c,e 18.04: 3,4l – kl. 5e 18.04: 5., 6. l. kl.5c, 5d 19.04: 1.2. l. – kl. 5b 19.04: 3.4.l. – kl. 4b |
|
Spotkanie z astronomią
|
19.04.2016 | 4. lekcja | Klasa 4c | Irena Tekieniewska | |
Zakończenie konkursu gminnego „Zdrowy Styl Życia” |
20.04.16 |
10.30 |
Sala 342 |
Uczestnicy konkursu |
Ewa Podyma, Edyta Kurlej |
Zdrowie na talerzu | 21.04.2016 | cały dzień - według grafiku | Klasy III-IV | Dietetyk Karolina Łukasiewicz | |
Projektujemy… |
21.04.16 |
2. 3. lekcja |
Sala nr 342 |
Klasa 5a, kl. 5f |
Karol Podyma |
Konkurs „Ekotest” |
22.04.16 |
1. lekcja |
Sala nr 342 |
Chętni uczniowie |
E.Podyma |
ZASADY TURNIEJU MATEMATYCZNEGO DLA KLAS VI
Turniej składa się z 4 etapów, bierą w nim udział 4-5-osobowe reprezentacje ze wszystkich klas szóstych.
I etap: Rachunek pamięciowy: MAT ZOO
II etap: Odczytywanie i przetwarzanie informacji – przykłady zadań o różnym stopniu trudności i różnej liczbie punktów możliwych do zdobycia ( tabele, wykresy, diagramy, tekst). Czas realizacji ograniczony 10 min.
III etap: Modelowanie matematyczne - przykłady zadań o różnym stopniu trudności i różnej liczbie punktów możliwych do zdobycia ( praktyczne zastosowania matematyki). Czas realizacji ograniczony 15 min.
IV etap: Rozumowanie matematyczne i tworzenie strategii - przykłady zadań o różnym stopniu trudności i różnej liczbie punktów możliwych do zdobycia (zadania wymagające myślenia – badanie liczby rozwiązań, zadania, gdzie jest za mało danych lub za dużo danych). Czas realizacji ograniczony 20 min.
W turnieju uczestnicy posiadają karty turniejowe, na których organizatorzy i pomocnicy po sprawdzeniu poprawności rozwiązanych zadań wpisywać będą odpowiednią do zadania liczbę punktów. Karta jest podstawą do podsumowania działań i zdobytych przez uczestników punktów.
Informujemy, że Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego po raz kolejny organizuje w czasie wakacji turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników- ubezpieczonych w KRUS.
Skorzystać z nich mogą dzieci w wieku szkolnym, tj. urodzone pomiędzy 2001 a 2009 r.(7-15 lat), których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników. Wniosek o skierowanie dziecka na turnus rehabilitacyjny (druk dostępny w oddziałach regionalnych i placówkach terenowych) należy złożyć w najbliższej jednostce KRUS, po uprzednim wypełnieniu przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę wraz z informacją wychowawcy klasy i oświadczeniem rodzica/opiekuna prawnego. Dziecko otrzymuje skierowanie na turnus po uprzedniej kwalifikacji przez lekarza regionalnego inspektora KRUS do odbycia rehabilitacji we wskazanym ośrodku i zatwierdzeniu przez Dyrektora Oddziału. W pierwszej kolejności na turnus kierowane są dzieci, które po raz pierwszy złożyły wniosek i posiadają prawo do zasiłku pielęgnacyjnego.
Centra rehabilitacji rolników KRUS zapewniają dzieciom całodzienne wyżywienie, całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską oraz indywidualny program rehabilitacyjny. Dzieci są pod opieką wychowawców, którzy organizują podopiecznym zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz czas wolny od zajęć terapeutycznych.
W 2016 roku na terenie OR KRUS w Warszawie organizowane będą trzy turnusy :
1. Turnus dla dzieci z wadami i chorobami narządów układu ruchu w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu Zdroju, w terminie od 26.06 -16.07.2016
2. Turnus dla dzieci z chorobami układu oddechowego w Centrum Rehabilitacji Rolników w Iwoniczu Zdroju, w terminie od 10.08-30.08.2016
3. Turnus dla dzieci z chorobami układu oddechowego w Centrum Rehabilitacji Rolników w Świnoujściu, w terminie od 11.08-31.08.2016
Turnusy trwają 21 dni. Rodzice pokrywają opłaty za pobyt dziecka 200 zł oraz koszt podróży odpowiadający równowartości ceny biletów PKS:
Wnioski należy składać do PT KRUS w terminie do końca kwietnia br.
Dodatkowe informacje pod numerem tel 22 725 40 44 lub 22 725 28 21 lub w siedzibie PT KRUS Błonie
19 kwietnia, o godzinie 17.00 zapraszamy Rodziców uczniów z klas I-III na szkolenie na temat cyberprzemocy. Prowadzący – pan Piotr Deputowski.
20 kwietnia, o godzinie 17.00 zapraszamy Rodziców uczniów klas IV-VI na szkolenie na temat dopalczy. Prelegentem będzie pan Piotr Deputowski.
Przypominamy, że 19 i 20 kwietnia są zaplanowane tzw. dni otwarte. Tym razem spotkać się będzie można z nauczycielami od godz. 18.00.
Przypominamy o trwającej do 15 kwietnia rekrutacji dzieci do pierwszej klasy. W roku szkolnym 2016/17 obowiązkiem szkolnym objęte są tegoroczne siedmiolatki; rodzice mogą również zapisać do szkoły dziecko sześcioletnie. Dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie internetowej (zakładka Ogłoszenia) oraz w sekretariacie SP2.
UWAGA! Uczestnicy Konkursu Matematycznego PANGEA! Właśnie dotarły do nas wyniki. Niestety, nikt spośród 81 uczestników konkursu nie zakwalifikował się do kolejnego jego etapu. Gratulujemy jednak wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w niełatwym sprawdzianie konkursowym, a szczególnie tym, którzy osiągnęli najwyższe wyniki. Spośród klas czwartych najlepiej wypadli 3 uczniowie klasy IVA: Aleksy Sosnowski (56,25 punktów), Radek Pawlik (54,17 punktów) oraz Julek Podyma (52,08 punktów). Spośród piątoklasistów największą liczbę punktów zdobyli: Jakub Supryk (56,25 punktów), Bartek Kruszyński (55,83 punktów) oraz Kinga Łukiewicz (50 punktów). Z klas szóstych na wyróżnienie zasługują: Gabrysia Dzierlińska (50 punktów) i Maciej Jabłoński (49,17 punktów). Wszystkie wyniki dostępne są u Pani Agnieszki Zielińskiej (sala nr 345).
W środę 30 marca 2016 roku razem z uczniami uczęszczającymi na zajęcia z robotyki oraz uczniami klas 5E i 5D zwiedzaliśmy największą i najnowocześniejszą w Europie Środkowej i Wschodniej drukarnię QUAD/GRAPHICS w Wyszkowie. Celem wycieczki było zapoznanie nas z procesem drukowania i wykorzystania olbrzymich robotów w praktyce.
Przed budynkiem przywitali nas serdecznie pracownicy zakładu i zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.
Zajęcia w drukarni rozpoczęły się od przedstawienia nam ciekawej historii zakładu. Poznaliśmy proces drukowania i najważniejsze zadania drukarni (usługi poligraficzne, introligatorskie, reklamowe).
Następnie mieliśmy możliwość zobaczenia działania firmy w praktyce. Odwiedziliśmy dział poligrafii. Niesamowite wrażenie zrobiła na nas ogromna maszyna drukująca. Czuliśmy się przy niej jak małe mróweczki. Pan Paweł, który nas oprowadzał, powiedział, że do obsługi takiego olbrzymiego robota wystarczą tylko 4 osoby pracujące jednocześnie. Nieprawdopodobne!
Potem poznaliśmy pracę introligatorni, czyli miejsca, w którym przycina się wydrukowany materiał, skleja i ostatecznie oprawia. Prędkość, z jaką działają wszystkie maszyny była oszałamiająca.
Na zakończenie czekała na nas moc niespodzianek. Każdy uczestnik dostał upominek oraz wydrukowane zdjęcie wykonane kamerą termowizyjną. Największa niespodzianka czekała na nas na końcu. Pamiętacie zdjęcie, które robiliśmy na początku wycieczki? Dostaliśmy je wydrukowane w formacie 160cm x 200cm! MEGA! Prawda?
Serdecznie dziękujemy Zarządowi firmy Quad/Graphics Europe Sp. z o.o. w Wyszkowie za możliwość zapoznania się z pracą drukarni, Panu Pawłowi Malikowi za ciekawą prezentację firmy oraz wszystkim towarzyszącym nam Pracownikom za życzliwe przyjęcie i opiekę.
To była niezapomniana lekcja robotyki! Odbyła się ona w ramach projektu "Korczakowska Akademia Twórczego Rozwoju", współfinansowanego przez Fundację PZU.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Wyszkowa.
Kolejna produkcja Korczak.TV. W tym wydaniu: relacja z przedstawienia wielkanocnego, warsztatów komputerowych i klubu gier planszowych. Oglądajcie!
Nazwa szkoły: | Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu |
E-mail szkoły: | sp2@blonie.pl |
Informacja e-mail: | sp2@blonie.pl |
Telefon: | 22 7253260; adres do e-Doręczeń: AE:PL-35874-66299-JJRRI-25 |
Adres szkoły: | ul. Narutowicza 21; 05-870 Błonie Poland |