Nawigacja

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, chcesz podzielić się swoimi uwagami na temat jej funkcjonowania, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
  • Obchody Święta Niepodległości

    9-10 listopada 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

    Wykonywaliśmy piosenki patriotyczne, a dzisiaj przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Do Hymnu".
    O 11.11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki naszego hymnu narodowego - tym razem ze względu na niepewną pogodę - w salach lekcyjnych.
    Zachęcamy do obejrzenia (koniecznie do końca) filmiku przygotowanego przez Korczak.TV link.

  • Szkoła pamięta - kwesta na cmentarzu

    Kolejni wolontariusze z SP2 w akcji. 1 listopada grupa uczniów z klas ósmych i siódmej a wraz z panią dyrektor wzięła udział w kweście na rzecz ratowania starych nagrobków znajdujących się na naszym cmentarzu. Zbieramy środki na renowację mogiły kolejnego zasłużonego nauczyciela. Dziękujemy Wszystkim którzy wrzucili do puszek naszych wolontariuszy choćby symboliczną złotówkę. Na zdjęciu uczniowie przy grobie Józefa Niemstaka; nagrobek powstał dzięki kweście przeprowadzonej w poprzednich latach.

  • Szkoła pamięta!

  • Wycieczka do teatru i na warsztaty w ramach projektu "Błońskie Szkoły Kompetencji"

    24 października 2022r. uczniowie klas 5a, 7a i 8a wybrali się na wycieczkę do teatru Buffo w Warszawie, na spektakl „Opowieść wigilijna”, który w całości był w języku angielskim. Po spektaklu uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych w teatrze Syrena. Warsztaty częściowo również były prowadzone w języku angielskim. Uczniowie mieli również okazję zwiedzić kulisy teatru, garderobę, charakteryzatornię i magazyn kostiumów.

    Wycieczka była zorganizowana na zakończenie projektu „Błońskie szkoły kompetencji” realizowanego w naszej szkole.

  • Październikowe działania w ramach projektu "Każdy inny - wszyscy równi"

    W październiku miały miejsce kolejne działania realizowane w ramach projektu „Każdy inny – wszyscy równi”.

    1 października jest Dniem Osób z Afazją Rozwojową.
    Uczniowie klasy 5a, a także dziewczęta uczestniczące w zajęciach rozwijających komunikację i kompetencje społeczne, zostali zapoznani z tym zaburzeniem, dowiedzieli się z jakimi trudnościami borykają się takie osoby.  Podczas pracy w grupach przygotowywali zestawy ćwiczeń logopedycznych, które mogłyby pomóc w terapii osób z afazją, wykonali tematyczne karty pracy, w których starały się „rozkodować” afazję.

    7 października obchodziliśmy Dzień Świadomości Dysleksji.
    W klasach 2a i 3b przeprowadzone zostały zajęcia, podczas których dzieci dowiedziały się co to jest dysleksja i jak sobie z nią radzić. Uczniowie tych klasy wykonali podczas zajęć z j. angielskiego własną mapę myśli oraz plakat dotyczący dysleksji.

  • "Pamiętamy!"

    27 X wolontariuszki z VIIIc z opiekunkami, panią Beatą Uczciwek i Marzeną Żakowską i panią dyrektor zaniosły na cmentarz i położyły na grobach żołnierzy 1939r. symboliczne kwiaty. Uporządkowały też grób jednej z naszych byłych nauczycielek. To jedno z działań w ramach tegorocznej akcji "Pamiętamy".

  • "Pamiętamy!" - wianuszki

    27 października 2022r. o 17.00 grupa uczniów, rodziców i nauczycieli zebrała się na korytarzu I piętra. Wspólnie, pod kierunkiem pani Ewy Bujak, wykonywaliśmy symboliczne wianuszki na groby naszych byłych nauczycieli i pracowników szkoły. To jedno z działań w ramach akcji "Pamiętamy!". Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w to przedsięwzięcie.

  • Filmowa relacja ze ślubowania Klas I

  • Szkolna Skrzynka Zaufania

    W naszej szkole działa SZKOLNA SKRZYNKA ZAUFANIA. Powstała ona, by zwiększyć poczucie bezpieczeństwa wśród wszystkich członków społeczności szkolnej oraz pozytywnie wpłynąć na atmosferę panującą w szkole, by służyła ona nauce i prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży. Dzięki wrzucanym wiadomościom, możliwe będzie reagowanie w sytuacjach kryzysowych, aby zapewnić Uczniom niezbędną pomoc i wsparcie.

    Do SZKOLNEJ SKRZYNKI ZAUFANIA uczniowie i rodzice mogą wrzucać:

    • listy dotyczące wszystkiego, czego nie lubią, czego się obawiają, co ich niepokoi, co chcieliby zmienić, co ich denerwuje, o czym boją się powiedzieć wprost: o kolegach, o nauczycielach, o sobie,
    • pomysły, propozycje i sugestie dotyczące życia szkoły i działalności szkolnych organizacji,
    • podziękowania i inne ciepłe słowa dla członków społeczności szkolnej.

    Dzięki SZKOLNEJ SKRZYNCE ZAUFANIA uczniowie i rodzice będą mogli otrzymać pomoc Dyrektora szkoły, pedagoga, psychologa, nauczycieli, wychowawców w zależności od rodzaju zgłoszonej sprawy. Uczniowie mogą opisywać sprawy do SKRZYNKI anonimowo, muszą mieć jednak świadomość, że podanie swojego imienia i klasy ułatwi udzielenie pomocy i przyspieszy odpowiednie postępowanie.

    Za funkcjonowanie SKRZYNKI ZAUFANIA odpowiedzialni są terapeuci szkolni wraz z psychologiem i pedagogiem szkolnym, którzy w każdy piątek otworzą skrzynkę i ocenią wagę i rodzaj informacji. W zależności od problemu skontaktują się z wychowawcami uczniów, a następnie ze specjalistami lub właściwymi instytucjami. W porozumieniu z Dyrekcją szkoły będą zaplanowanie i podjęte odpowiednie działania w celu rozwiązania problemu.

    SZKRZYNKA ZNAJDUJE SIĘ PRZY WEJŚCIU GŁÓWNYM NAPRZECIWKO DYŻURKI DOZORCÓW.

    ZASADY KORZYSTANIA ZE SZKOLNEJ SKRZYNKI ZAUFANIA:

    1. Pisz czytelnie i podaj nazwisko osoby lub klasę, której potrzebna jest pomoc lub podpisz się, tak byśmy mogli skutecznie interweniować-zapewniamy dyskrecję!

    2. Nie używaj wulgaryzmów, nie obrażaj nikogo.

    3. Twoja korespondencja nie powinna mieć formy obmowy, plotki czy żartu.

    4. Pomoc, jaką zorganizujemy, zależeć będzie od rodzaju zgłoszonej sprawy. Może to być m.in.: indywidualna rozmowa ze specjalistą, np. psychologiem, pedagogiem, współpraca z Dyrekcją, wychowawcą, mediacja (w tym rówieśnicza).

    5. Nie ma problemów ważnych czy nieważnych – możesz pisać w każdej sprawie, która jest dla Ciebie istotna.

     

  • Wiadomości z IIA

    Skąd się biorą witaminy i gdzie ich szukać? Lekcje przyrody są bardzo ciekawe! Ostatnio podczas zajęć dowiedzieliśmy się, jak zbudowane są rośliny warzywne i które ich części są jadalne. A dzięki uprawie warzyw w naszym szkolnym ogródku wiemy też, jak smakują. 

    Uczniowie klasy 2A

  • Zdjęcia klasowe w szkole 25, 26, 27 października 2022

    Na 25,26,27 października zaplanowano sersje zdjęciowe klas. O przydzielonych klasom dniach i godzinach będą powiadomieni Wychowawcy w terminie późniejszym.

    Jak w roku ubiegłym zgodnie z ustaleniami Rady Rodziców zdjęcia będzie realizował Zakład Fotograficzny RENTOM. Proces zamawiania jak w roku ubiegegłym. Więcej szczegółów wkrótce. Potwierdzone stawki za odbitki z sesji:

    • zdjęcia klasowe (15x21cm) - 15zł
    • legitymacyjne (6 szt.) - 14zł
    • zdjęcia koleżeńskie
      10x15cm - 5zł
      13x18cm - 7zł
      15x21cm - 8zł
  • Nominacja do Nagrody

    Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i rodziców do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie mazowieckim jest prowadzony przez „Polska Times, „Echo Dnia” oraz „Tygodnik Ostrołęcki”.

    Jednocześnie nominację do nagrody w Plebiscycie otrzymała także dyrektor naszej szkoły  Aldona Cyranowicz.

    Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymał nauczyciel Krystian Ciszewski.

    Dziękujemy za uznanie!!!

     

  • Stypendium naukowe i sportowe za rok szkolny 2021/22.

    Zapraszamy uczniów SP2 w Błoniu po odbiór stypendium naukowego i sportowego za rok 2021/2022. Do wypłaty świadczenia potrzebny jest dokument ze zdjęciem:

    dowód osobisty w przypadku odbioru stypendium przez dorosłego,

    legitymacja szkolna w przypadku odbioru stypendium przez ucznia wraz z upoważnieniem od rodzica, w którym będzie podany numer dowodu osobistego dorosłego.

    Stypendium będzie wypłacane w pokoju nr 338A od 17.10.2022 (pon.) do 25.10.2022 (wt.) w godz.:

    poniedziałek 17.10.2022 8:00 - 17:00

    wtorek 18.10.2022 8:00 - 16:00

    środa 19.10.2022 8:00 - 16:00

    czwartek 20.10.2022 8:00 - 16:00

    piątek 21.10.2022 8:00 - 16:00

    poniedziałek 24.10.2022 7:00 - 15:00

    wtorek 25.10.2022 7:00 - 15:00

  • Wybraliśmy Zarząd Samorządu Uczniowskiego

    Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023.

    1. Bartosz Bracik (156 głosów), 50% głosów;

    2. Adrian Szymaniak (106 głosów), 34% głosów

    3. Aleksandra Strużyna (101 głosów), 32% głosów.

    Tak prezentuje się nowy zarząd Samorządu Uczniowskiego. Wielkie brawa dla klas 5a,  7a,  8a, 8b za 100%  frekwencję. Gratulujemy!  Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - Krystian Ciszewski, Jakub Borkowski, Marta Gontarek-Weiss.

     

  • Gminny Konkuirs Filmowo-Fotograficzny

    Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.
    Regulamin w zakładce "Konkursy gminne" - link

  • Dzień solidarności z osobami cierpiącymi na Mózgowe Porażenie Dziecięce

    6 października jest dniem solidarności z osobami cierpiącymi na Mózgowe Porażenie Dziecięce (MPD). Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły – ubrani na zielono (kolor, który symbolizuje MPD) również włączyli się w świętowanie. W czasie różnych zajęć nauczyciele wyjaśnili na czym polega mózgowe porażenie dziecięce. Uczniowie klasy 1c, obejrzeli filmik, w którym osoba cierpiąca na MPD opowiedziała o sobie, swojej przypadłości. Następnie dzieci próbowały wczuć się w rolę osób z mózgowym porażeniem dziecięcym i wykonywały różne czynności, nie mogąc użyć do tego pewnych części ciała. Uczniowie wykonali również prace plastyczne z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Klasa Vc wysłuchała bajki pt. „Papużki nierozłączki” z serii „Bajki bez barier”, co było początkiem do rozmowy na temat tej choroby. Działania były realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjno–społecznego „Każdy inny – wszyscy równi”.

  • Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego

    W ramach projektu „Każdy inny – wszyscy równi” realizowanego w naszej szkole, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. W ramach tego dnia w szkole pojawiła się gazetka informacyjna. Wychowawcy oraz nauczyciele dołączyli do Ogólnopolskiej Akcji Agnieszki Kaproń #kochamsłyszeć. Uczniowie rozmawiali na temat roli zmysłów w poznawaniu świata, poznali funkcjonowanie oraz znaczenie zmysłu słuchu. Brali również udział w zabawach rozwijających zmysł słuchu, rozmawiali o potrzebach osób z wadą słuchu, wskazywali trudności, jakie mogą mieć osoby z niedosłuchem. Dzieci uczyły się wybranych gestów języka migowego. Poznały protezy: aparat oraz implant słuchowy. W szkole pojawiły się także wykonane przez uczniów niebieskie motyle - symbole osób głuchych - oraz plakaty i rysunki aparatu słuchowego lub procesora dźwięku przyozdobione według własnego pomysłu.

  • Październikowe święto biblioteki

    Jak co roku w październiku nasza biblioteka obchodzić będzie swoje święto.

    W programie święta:

    1. Wypożyczanie wylosowanych książek.
    2. Dla klas I – III: Konkurs plastyczny Miś – bohater książek, lektur, bajek i filmów. Zadanie konkursowe polega na plastycznym przedstawieniu wybranego Misiowego bohatera.
    3. Dla klas IV – VI:  Konkurs plastyczny Wiersze malowane obrazem. Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie w formie plastycznej odbioru dowolnie wybranego wiersza. Do pracy plastycznej należy dołączyć wydrukowany wiersz, podać jego autora i tytuł. Technika wykonania prac dowolna.
    4. Dla klas VII – VIII do wyboru:  Konkurs, którego przedmiotem jest wykonanie projektu torby promującej bibliotekę. Prace konkursowe powinny zostać zaprojektowane w pracy malarskiej lub rysunkowej, wykonanej w formacie A3 lub A4 oraz z zakresu techniki cyfrowej lub Konkurs, którego przedmiotem jest stworzenie internetowego mema promującego czytanie lub konkretną książkę. Każdy mem musi składać się z części graficznej, której uzupełnienie stanowi odpowiadający mu tekst. Tekst mema powinien być krótki i humorystyczny. Mem nie może nikogo obrażać i musi być wykonany samodzielnie.
    5. Spotkanie autorskie z pisarką Agnieszką Olszanowską.
    6. Wieczór w Akademii Pana Kleksa  (klasy IV)
    7. Cykl spotkań z dziećmi ze świetlicy szkolnej poświęcony życiu i twórczości literackiej polskiej poetki Marii Konopnickiej, Patronki Roku 2022. Prezentacje znanych  i cenionych utworów pisarki zakończone wykonaniem prac plastycznych pod hasłem „Bohaterowie utworów Marii Konopnickiej”.
    8. Prezentacja polskiej himalaistki Wandy Rutkiewicz – Osobowości 2022 roku, przygotowana przez wolontariuszy z kl. VIII a.

    Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w naszym święcie.

  • Dzień Języków Obcych

    26 września - jak co roku - obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Działo się...

  • Wizyta klas pierwszych w "Ogniku"

    W dniach 20 i 22 września wszystkie klasy pierwsze wzięły udział w zajęciach w sali edukacyjnej OGNIK znajdującej się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim z siedzibą w Błoniu. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Poznali zasady ewakuacji z miejsca objętego pożarem, zapoznali się z pracą strażaka i sprzętem jaki wykorzystuje w swoich działaniach. Dzięki uprzejmości Policji z Błonia uczniowie przypomnieli sobie zasady ruchu drogowego. Były to niezwykle ciekawe i pouczające  zajęcia, które dzieci zapamiętają na długo.

strona:

Czwartek 23.01.2025

Czwartek 23.01.2025

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu
E-mail szkoły: sp2@blonie.pl
Informacja e-mail: sp2@blonie.pl
Telefon: 22 7253260; adres do e-Doręczeń: AE:PL-35874-66299-JJRRI-25
Adres szkoły: ul. Narutowicza 21; 05-870 Błonie
Poland