Nawigacja

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, chcesz podzielić się swoimi uwagami na temat jej funkcjonowania, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Sprawdzian po VI klasie

Nagłówek

                                    

  1 kwietnia 2015 roku  uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej napiszą sprawdzian szóstoklasisty różniący się znacząco od tych, które przeprowadzane były w latach ubiegłych.

Sprawdzian złożony będzie z dwóch części:

  • część pierwsza to sprawdzian z  matematyki i języka polskiego (trwać będzie 80 minut),
  • część druga to trwający 45 minut sprawdzian z wybranego języka nowożytnego (w naszym przypadku – z języka angielskiego).

Obie części sprawdzianu przeprowadzone zostaną jednego dnia. Rozdzielone będą przerwą.

Zadania z języka polskiego i matematyki mieć będą formę zamkniętą i otwartą.

  • W przypadku języka polskiego planowanych jest 8-12 zadań zamkniętych i 2-4 otwarte, w tym dłuższa wypowiedź pisemna, np. opowiadanie, opis, sprawozdanie lub list. Może też być sprawdzane opanowanie umiejętności tworzenia przez szóstoklasistę form użytkowych takich jak: ogłoszenie, zaproszenie i notatka. Wśród zadań zamkniętych znajdą się zadania wielokrotnego wyboru, prawda –fałsz, na dobieranie, a wśród zadań   otwartych – zadania z luką, zadania krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi. Zadania będą odnosić się do różnych tekstów kultury: literackich (epickich i lirycznych), nieliterackich (publicystycznych i popularnonaukowych), ikonicznych. Teksty w zestawie zadań mogą dotyczyć zagadnień związanych z historią lub szeroko rozumianą przyrodą.
  • W przypadku matematyki w sprawdzianie będzie 8-12 zadań zamkniętych i 2-4 otwarte. Każde z zadań otwartych będzie sprawdzać poziom opanowania innych umiejętności, opisanych w następujących wymaganiach ogólnych w podstawie programowej kształcenia ogólnego: wykorzystanie i tworzenie informacji, modelowanie matematyczne, rozumowanie i tworzenie strategii. Ponadto w każdym zadaniu może być sprawdzana  sprawność rachunkowa
  • Zestaw zadań egzaminacyjnych z języka obcego nowożytnego obejmuje następujące części: rozumienie ze słuchu, znajomość funkcji językowych, znajomość środków językowych, rozumienie tekstów pisanych. Wszystkie zadania (będzie ich od 35 do 45) mieć będą formę zamkniętą.

 

Odpowiedzi do zadań otwartych sprawdzane będą według jednolitych kryteriów przez wykwalifikowanych egzaminatorów, natomiast odpowiedzi do zadań zamkniętych mogą być sprawdzane z wykorzystaniem czytnika elektronicznego.

W dniu zakończenia roku szkolnego każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych wynikach sprawdzianu. Na zaświadczeniu podane będą – wyrażone w procentach – cztery wyniki:

· wynik z części pierwszej (wynik ogólny oraz szczegółowe wyniki z języka polskiego i matematyki)

· wynik z części drugiej (z języka obcego nowożytnego).

Uczeń, który zostanie laureatem lub finalistą konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, organizowanego z zakresu jednego z przedmiotów objętych sprawdzianem (tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego),  zostanie zwolniony z odpowiedniej części sprawdzianu. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z tej części sprawdzianu najwyższego wyniku.

Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniowie niepełnosprawni, przystępują do sprawdzianu w warunkach i/lub formach dostosowanych do ich potrzeb.

20150324-sprawdzian-2015-list-do-szostoklasistow.pdf

Piątek 19.04.2024

Piątek 19.04.2024

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu
E-mail szkoły: sp2@blonie.pl
Informacja e-mail: sp2@blonie.pl
Telefon: 22 7253260; adres do e-Doręczeń: AE:PL-35874-66299-JJRRI-25
Adres szkoły: ul. Narutowicza 21; 05-870 Błonie
Poland